MTOSB hizmet binasında Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nin (MTOSB) Mart ayı Müteşebbis Heyet Toplantısı yapıldı.

Toplantıya Vali Ali İhsan Su, başkanlık ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ve Müteşebbis Heyet Üyeleri de katıldı.

 

Daha önce yapılan toplantıda alınan kararlar gözden geçirildi.

Devam eden toplantı da Ocak ve Şubat aylarının gelir gider durumu ile bütçe tabloları incelenerek karara bağlandı.

 

Toplantının son bulmasında Vali Ali İhsan Su, Mersin-Tarsus OSB içerisinde faaliyet gösteren bazı tesisleri gezerek incelemelerde bulundu.

 

 

Vali Ali İhsan Su tesisleri ziyaret ederken MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli de eşlik etti. İncelemeye 6 bin 500 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 12 bin 500 metrekarelik alan üzerine kurulan ve 50 kişiye istihdam sağlayan RMA Plastik isimli tesis ile başlandı.

Daha sonrasında Su, yönetim kurulu üyesi Nurten Avunduk’tan gıda, kimya, tarım, plastik ve tekstil gibi birçok sektöre yönelik plastik ürünlerin üretildiği tesisteki üretim ve faaliyetler hakkında bilgi alarak Özen İş Makina firmasına ait makine, kalıp ve yedek parça üretim tesisi incelemesine geçti.

 

Özen İş Makina Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Özuzan, Vali Ali İhsan Su’ya şöyle bilgi aktardı: “4 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 5 bin metrekarelik alanda cam sanayi, otomotiv sanayi, offshore sanayi ve enerji endüstrisi gibi sektörlerin ihtiyaç duyduğu kalıp, ekipman, makine ve mekanizmalar ile yedek parça ve işleme parçaları üretimi yapan tesisteki üretim bandı ve ürünler yer almakta. 80 vatandaşa istihdam sağlamaktadır.”

 

Özen İş Makine isimli üretim tesisindeki incelemelerinin ardından program son buldu.