Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  MOZAİK SERGİSİ YOĞURT PAZARI PARKI’NDA AÇILDI

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Geçen haftalarda Marina Sanat Galerisi’nde açılan ‘Kadın Eliyle Mozaik Sergisi’, sanatseverlerin büyük beğeni ve talebi üzerine bu kez Yoğurt Pazarı Parkı’nda sergilendi. Mozaik sergisini ziyaret eden Başkan Gültak, birbirinden güzel ve renkli eserlere hayran oldu, sergiye imza atan Karaduvarlı kadınları tebrik etti.
  Farklı yaş ve kesimlerden; aralarında ev kadını, anne, çalışan ve öğrencilerin de yer aldığı Karaduvar Mahalle Evi kursiyeri 30 kadının, MEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü mezunu Haydar Turan’dan aldıkları haftalar süren kurs ve eğitimin ardından ortaya çıkardıkları eserlerin ortaya koydukları, “Kadın Eliyle Mozaik Sergisi” büyük ilgi ve beğeni toplamıştı. 

  Talep üzerine eserler, Yoğurt Pazarı Parkı’nda sergilendi

  Yoğun ilgi ve hayranlık üzerine sergi, bu kez Mersin’in tarihi simgelerinden biri olan Yoğurt Pazarı Parkı’nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sergiyi gezenler, adeta birer sanat eseri niteliğindeki çalışmaları hayranlıkla incelediler, kursiyer kadınları tebrik ettiler. Sergiyi, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak da gezdi, el emeği göz nuru eserlere imza atan kadınlarla sohbet etti. 

  Başkan Gültak; “Gönüllerinden geçeni ve hayallerini ortaya çıkarmışlar”

  Hepsi birbirinden güzel eserlere hayranlık duyan Başkan Gültak, bu güzel mozaik eserleri ortaya çıkaran kadınları ve mozaik kursunu veren Haydar Turan’ı tebrik edip, teşekkür etti. Başkan Gültak; “Mersin’de bir ilk olan mozaik kursumuzda, gerçekten birbirinden güzel ve değerli eserler ortaya çıktı. Karaduvarlı kadınlarımız, kendi gönüllerinden, hayalleri ve rüyalarından esinlenerek çok güzel eserleri ortaya çıkarmışlar, büyük bir özveriyle bu eserlere imza atmışlar. Bu taşları toplayıp, bu eserleri ortaya çıkarmak öyle kolay değil, haftalar hatta aylar sürüyor. Bu nedenle kursiyerlerimizi ve hocamızı tebrik ediyorum” dedi.

  Mozaik eserleri, belediyeye ait gökdelen yanındaki yapıda da beğeniye sunacaklarını kaydeden Başkan Mustafa Gültak, “İnşallah biraz satış da yaparsınız ve bu sayede aile bütçenize de katkı elde edersiniz. Bu konuda Mersinlileri, sivil toplum örgütlerini, kurum ve kuruluşları da bu sergiyi gezmeye, kadınlarımızın ne güzel eserler ortaya çıkardıklarını görmeye ve eserleri satın almaya davet ediyorum. Bu tür sanatsal etkinliklerimiz sürekli olacaktır” diye konuştu. Sergide Başkan Gültak’a, üzerinde mozaikten yapılmış Ay Yıldızlı Türk Bayrağı’nın olduğu bir eser de hediye edildi. 

  Mozaik kursu, Akdeniz’de ilk ve tek

  Mozaik sergisine imza atan farklı yaş ve kesimden Karaduvarlı kadınlar da kendilerine bu imkânı sunan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a ve kendilerini yetiştiren Halk Eğitim Merkezi (HEM) kurs öğretmeni Haydar Turan’a teşekkürlerini ifade ettiler. Öte yandan; Mersin’de sadece Akdeniz Belediyesi tarafından verilen ücretsiz mozaik kursu, kentte ilk ve tek olma özelliği de taşıyor. 

  MEHMET MİRAS

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yeminli Mali Müşavir ve MTSO Yüksek
  Sıradaki Haber ‘KIZACAKSANIZ SİYASİ İKTİDARA KIZIN!’