Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Mezitli’ye çocuk sokağı

  Mezitli Belediyesi, çocukları televizyon ve bilgisayar bağımlılığından kurtarmak amacıyla hayata geçirdiği ilk çocuk sokağını törenle açtı.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Fatih Mahallesi Galatasaray Meydanı karşısında açılan sokakta çocuklar, satranç, mini futbol, basketbol gibi spor etkinliklerinin yanı sıra kitap okuma, eski çocuk oyunları gibi kültürel etkinlikleri de gerçekleştirebilecek.
  ‘Satrancını al gel’ sloganıyla hayata geçen çocuk sokağının açılışında Çocuk Ülkesi Derneği de pamuk şeker ve patlamış mısır dağıttı. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, çocuklara kitap ve çeşitli hediyeler verdi.
  Türkiye’de çocukların sokaklarda olması gerektiğini, ancak daha çok televizyon ve bilgisayarların başında zaman geçirdiklerine dikkat çeken Tarhan, “Çocuklarımız sokaklarda olmaları gerekirken daha çok bilgisayar oyunlarının esiri olmuş durumdalar. Bizler bu çocuklarımızı sokaklara çıkarabilmek için önce onlara güvenli ve zaman geçirebilecekleri ortamlar yaratmalıyız. Çocukları ‘sokak çocuğu’ kalıbından çıkarıp çocuk sokağı anlayışına çekmemiz gerekiyor. Bu ilk sokağımız, ilerleyen zamanlarda bunları daha da artırarak geliştirmek istiyoruz. Her bölgede ailelerin çocuklarıyla zaman geçireceği sokaklar oluşturulsun istiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
  Hiçbir zaman çocukları annelerinden ayrı düşünmediklerine vurgu yapan Başkan Tarhan, “Mezitli Belediyesi olarak kadın dostu belediyeyiz. Ama aynı zamanda çocuk dostu belediye de olmak istiyoruz. Biz biliyoruz ki, anneler için ne yapıyorsak çocuklar için de yapmışız demektir. Daha sosyal, ekonomik sıkıntılarını çözmüş bir anne çocuğuna daha fayda sağlayabilecek demektir. Bu günü özellikler ‘Anneler Günü’ne denk getirerek bir nevi çocuklara ve annelerine bir hediye vermek istedik” diye konuştu.

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası-MTSO-
  Sıradaki Haber ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİNİZ?!