Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Mezitli’nin yaşlıları sosyal yaşama katılıyor

  Mezitli Belediyesince, yaşlı ve kimsesizlere yönelik uygulamaya geçirilen ‘Evde Yaşlı Bakım Hizmeti’, ilçede yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürüyor.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Mezitli Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, ilçede, sosyal güvencesi olmayan ve maddi durumu kötü olan yaşlı vatandaşlara yönelik ‘Evde Yaşlı Bakım Hizmeti’ başlatıldı. Menderes Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi’nde açılan büroda çalışmalarını yürüten ‘Evde Yaşlı Bakım Hizmeti’ uygulaması, şimdiden büyük beğeni toplamaya başladı. Deneyimli personellerle çalışmalarını yürüten uygulama, mahalle muhtarları ile koordineli çalışıyor. Kriterlere uygun vatandaşların yaşadıkları evlerin fiziki şartları iyileştirilerek daha iyi ortamlarda yaşamalarına imkan sağlanıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, evlerinde ekipler tarafından ziyaret ediliyor. Yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlara yalnız olmadıkları duygusunu da veren uygulama, aynı zamanda psikolojik destek te sağlamayı amaçlıyor. 

  Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin de destek verdiği bakım hizmeti, ilçedeki yardım amaçlı kurulan dernekler ve duyarlı vatandaşlar tarafından yine mahalle muhtarları aracılığı ile belirlenen vatandaşlara hizmet sunuyor. 

  “Yaşlıların yaşamını kolaylaştırmayı hedefliyoruz” 

  ‘Evde Yaşlı Bakım Hizmeti’ uygulamasının, ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşlara çok yönlü hizmet verdiğini söyleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, hizmette sınır tanımayan faaliyetler yürüttüklerini belirtti. Tarhan, “Mezitli’de sosyoekonomik durumunu tespit ettiğimiz yaşlı ve tek başına yaşayan hasta, yardıma muhtaç vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Başlattığımız yeni uygulamayla, ihtiyaç sahibi vatandaşımızın sağlık kontrolünü yapıyor, kişisel bakımlarına yardımcı oluyor, yaşadıkları ortamı en uygun hale getiriyoruz. Bunun yanında yaşlılarımıza sadece sağlık hizmeti değil gıda, yakacak, giyim yardımı da sağlıyoruz. İlçemizdeki tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım elimizi uzatmaya çalışıyor, yaşlılarımıza sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürdürmelerini diliyorum” dedi. 

  İHA

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, Adana
  Sıradaki Haber Adana ve Mersin’in kuzeyinde ‘gök gürültülü yağış’ uyarısı