Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  MERSİN’DE GENÇLER İÇİN YATIRIMLAR YAPILIYOR

  Mersin’de gençler için hızla devam eden yatırımlar hakkında Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, bilgi verdi.
  Elvan, geleceğe hizmet sunmak için gençlik merkezleri, futbol sahaları; yaylalara ve mahallelere çok sayıda mini halı saha ve basketbol sahaları çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Mersin’in tüm ilçelerinde gençlere yönelik spor faaliyetlerini gerçekleştirebilmeleri konusunda yeni yatırımlar yapılıyor.

  Bakan Elvan, yapılan yeni yatırımların hangi aşamada olduğu yönünde bilgi vererek: “Mersin’in 2013 yılında düzenlenen Akdeniz Oyunları ile birçok ile nasip olmayacak çok önemli ve modern tesislere kavuştu” dedi.

   

  Gençler için spor alanları yatırımların hızla devam ettiğini kaydeden Elvan, Mersin’de çok başarılı gençlerinin olduğuna değinerek, yapılan inşaatların bitiminden sonra kısa sürede gençler için spor alanlarını hizmete sunacaklarını belirtti.

   

  “YATIRIMLARI YAPMAKTAN ÇEKİNMEYECEĞİZ”

   

  Ak Parti hükümeti döneminde her alanda olduğu gibi Gençlik Hizmetleri ve Spor alanında da önemli eserleri Mersin’e kazandırdıklarını ifade eden Elvan: “Birçok şehrimize nasip olmayan modern ve dev tesisler Mersin’de mevcut. Bununla yetinmiyoruz. Gençlerimizin spor alanlarına erişimini kolaylaştırmak için yeni yatırımlar yapıyoruz. Gençlerimizin geleceği için her türlü yatırımı yapacağız. Gençliğe yatırım demek geleceğe yatırım demektir. Çok başarılı gençlerimiz var. İl merkezinde ve ilçelerimizde gençlerimizin spor ve sosyal faaliyetlerini güçlendirecek yatırımları yapmaktan çekinmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

   

   

  “15 MİLYON LİRALIK YATIRIMLA GENÇLİK MERKEZLERİ İNŞA ETMEYİ PLANLIYORUZ”

   

  Elvan, Mersin’in ilçelerinde Gençlik Merkezleri inşa etmek için kolları sıvadıklarını; Silifke, Akdeniz, Tarsus ve Erdemli ilçelerimize birer Gençlik Merkezi kazandıracaklarını ifade ederek 4 proje için arazi tahsis çalışmaları ve proje çalışmaları sürdüğünü kaydetti.

  En kısa sürede de ihalelerine çıkılacağına değinen Elvan: “Bunları çabucak tamamlayıp gençlerimizin hizmetine sunacağız. Ayrıca Mezitli, Toroslar ve Yenişehir için de toplamda 15 milyon liralık yatırımla Gençlik Merkezleri inşa etmeyi planlıyoruz.” diye belirtti.

   

  “KAMPLARA 40 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPIYORUZ”

   

  Silifke Kapızlı’daki kampları ziyaret ettiğini ve oradaki şartları yerinde gördüğünü ifade eden Elvan, daha fazla gencin yararlanması için arzuladıklarını dile getirdi.

   

  Elvan: “Kamplarımızın modernize edilmesi gerekiyordu. Bunun için Kapızlı’da bulunan 6 adet kampı 40 milyon liralık yatırımla baştan aşağıya yeniliyoruz. Gençlerimiz artık bu kamplardan daha modern şartlarda ve daha güzel bir ortamda yararlanacaklar.” dedi.

   

  “BİRÇOK İL’E YAYLA MERKEZİ KURUYORUZ”

   

  Kalkınma Bakanlığı Güdümlü SODES Proje Desteklemesi kapsamında 8 milyon TL’lik bir yatırım planlandığını öne süren Elvan, yaz aylarında yaylalarda ikamet eden gençler için 15 yayla merkezine köyler arası sportif turnuvaların düzenlenebileceği, sosyal ve kültürel paylaşımla toplumsal hayata katılımlarının artırılabileceği tesisler inşa edeceklerini ifade ederek “Bunların içinde halı sahalar, basketbol sahaları, voleybol sahaları, ortak kullanım alanları gibi tesisler olacak. Aynı zamanda bu 15 yaylada gençlik merkezleri oluşturularak müzik, güzel sanatlar, sahne sanatları gibi alanlarda kurslar düzenleyeceğiz. Aslanköy, Sunturas, Bekiralanı, Gözne, Büyükeceli, Uzunccaburç, Kuşkan, Gülek ve Sarıkaya da yapım işleri başyadı. Aladağ, Ayvagediği, Kırobası, Fındıkpınarı, Çamlıyayla, ve Malaklar’da yapım işleri başlamak üzere.” diye ifade etti.

   

  “BU PROJELER 2018 YILI PLANLAMAMIZDA YER ALIYOR”

   

  İlçelerdeki önemli spor yatırımlara kapsamlı bir şekilde değinen Elvan: “Aydıncık’ta 250 kişilik spor salonu ve sentetik futbol sahası; Anamur’da sentetik futbol sahası; Bozyazı’da 250 kişilik spor salonu ve sentetik futbol sahası; Çamlıyayla’da 250 kişilik spor salonu; Erdemli’de yarı olimpik yüzme havuzu ve sentetik futbol sahası; Silifke’de 1000 kişilik spor salonu ve sentetik futbol sahası; Mezitli’de sentetik futbol sahası; Tarsus’ta yarı olimpik yüzme havuzu, sentetik futbol sahası, tenis kortu ve Yenice sentetik futbol sahası ile Yenişehir’de sentetik futbol sahası inşa edeceğiz. Bu projeler 2018 yılı planlamamızda yer alıyor.” şeklinde konuştu.

   

  “BİRÇOK SORUNU OLAN SİLİFKE STADINI YENİLEDİK”

   

  Elvan, birçok sorunu olan Silifke Stadı’nı yaklaşık 3 milyon liralık yatırımla yenilediklerini, Silifke Stadyumu’nu Silifke’ye yakışır bir tesis haline getirdiklerini belirterek “Aydınlatma talebi vardı, bunu hayata geçirdik. Ayrıca tribünlerini ve çimlerini de yeniledik.” ifadelerini kullandı.

  EMRAH BİRGÜL

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası
  Sıradaki Haber MTSO YİNE ŞOV MU YAPTI?