Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Mersin Limanı’na ilk mega gemi Yang Ming’den…

  Yang Ming, bugüne kadar Türkiye’de çalıştıracağı en büyükler olan 14 bin TEU’luk gemiler ile Mersin’den Uzakdoğu’ya direkt servis başlattı.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Türkiye’de, Arkas ortaklığıyla kurulan Yang Ming Anadolu şirketi ile faaliyet gösteren Uzakdoğulu armatör Yang Ming, Türkiye’den Uzakdoğu’ya direkt servis başlattı. Servis gemilerinden YM World konteyner gemisi İstanbul(KUMPORT) ve  İzmir’in (ALİAĞA) ardından Mersin’e (MIP) geldi.

  Türkiye pazarına 1994 senesinde Arkas’ın acenteliği ile giren Tayvan Devleti’nin ortağı olduğu Yang Ming Group Türkiye’deki başarılı ve istikrarlı büyümesi sayesinde 2009 yılında Arkas ortaklığı ile Yang Ming Anadolu’yu kurdu.  2016 senesinde 140 bin TEU’luk ihracat ve ithalat yükü taşıyan Yang Ming Anadolu, ortağının Türkiye pazarına daha fazla inararak ve ihtiyaçlarını karşılamak kapsamında 2017 yılında Türkiye  Uzakdoğu arasında servislerine ek olarak yeni direkt servisini koymasını sağladı.

  14 bin TEU’luk gemiler ile verilmeye başlanan servisin ilk gemisi 18 Haziran’da Mersin(MIP)’e geldi. Arkas Holding Ortaklı Yapılar Direktörü Çiçek Boydaş, Yang Ming Anadolu Genel Müdürü Chun Feng Chen, Genel Müdür Yardımcısı Didem Ünlü, Arkas Holding, Yang Ming Anadolu ve Mersin(MIP) yöneticileri geminin ilk kez gelişi nedeniyle limanda kaptanı karşılayarak kendisine plaket verdi.  Geminin gelişinin ardından 4 Temmuz tarihinde ise Mersin Hilton Oteli’nde Yang Ming müşterilerine özel tanıtım kokteyli düzenlendi.

  Servisin rotası; 

  Pusan/Shanghai/Ningbo/Yantian/Singapore/Jeddah/Ashdod/Piraeus/Istanbul(Kumport)/

  Izmir (Tce Ege ,Aliağa) /Mersin(MIP)/Jeddah/Singapore/Kaohsiung/Pusan

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yeminli Mali Müşavir ve MTSO Yüksek
  Sıradaki Haber ‘KIZACAKSANIZ SİYASİ İKTİDARA KIZIN!’