Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  “MERSİN BARIŞÇA KARDEŞÇE YAŞADIĞIMIZ KENTTİR”

  Petrol-İş sendikasını ziyarette bulunan Mersin CHP Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı Vahap Seçer, “Mersin’i yönetmek isteyenler barışı hücrelerinde sindirmeleri gerekir” dedi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Mersin CHP Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı Vahap Seçer Petrol-İş sendikasını ziyaret ederek toplantı gerçekleştirdi.

  Gerçekleşen ziyaret toplantısında  Vahap Seçer 15 Temmuz darbenin olumsuzluklarından bahsetti.  15 Temmuz ile beraber meydana gelen OHAL’e değinerek birçok kişinin mağdur olduğunu ifade etti. Haksız yere işçilerin, milletvekillilerin, medyanın, basının özgürlükleri kısıtlandığı belirtildi.

  Seçer Mersin’in önemli bir kent olduğunu ve barışla kardeşlikle eşit bir şekilde yönetilmesini vurguladı.

   

  “GERÇEK BİR DEMOKRASİYE KARŞILAR”

   

  Ziyaret toplantısında Seçer: “15 Temmuz darbe girişimi aslında mevcut o dönemdeki hükümete yönelik bir darbe girişimi olarak haberleştirildi. O değerlendirme üzerinden 15 Temmuz tartışıldı. Bu gelinen noktada anlaşılıyor ki 15 Temmuz değil 15 Temmuz’un akabinde olağanüstü ile beraber Türkiye’de gerçek bir demokrasiye karşı, emeğe karşı temel hak ve özgürlüklere karşı bir darbe girişimin gerçekleştiğini şuanda görüyoruz. Tabi toplumlarda bütün hastalıkların temelinde demokrasi eğer bir sıkıntı bir travma yaşıyorsa bir toplumda demokrasi yoksa bütün alanlarda da bunun yan etkilerini komplikasyonlarını görmek mümkündür.” şeklinde konuştu.

   

  “SEBEPSİZ YERE ÇOĞU KİŞİ İŞİNDEN OLDU”

   

  Gelinen son noktanın üzücü olduğu kaydeden Seçer: “Bugün gelinen noktada maalesef çoğulcu parlamenter sistem içerisinde bugünkü zulme karşı bugünkü antidemokratik uygulamalara karşı, yönetim anlayışına karşı kurumsal hürriyetiyle parlamento mücadele eden tek başına mücadele etmeye çalışan bir siyasi partinin mensubu olarak üzüntüyle çaresizlikle değerlendirme yapmaya çalışıyorum. Mevcut bizimle beraber muhalefet etmesi beklenen bir siyasi parti iktidarlar kol kola iktidarın adeta koltuk değnekliğini yapan bir hürriyete siyaset yöntemini izliyor. Diğer siyasi partinin önemli siyasetçileri, milletvekilleri, eş başkanları görevdeki olan bütün siyasetçileri cezaevine koymuş ve bunlar yapılırken Türkiye’de hukuk yok sayılmış. İnsanların hakkında yargı kararı yokken işlerinden alındı. Yargı karı yokken mahkeme kararı yokken terörist suçlamaları yapılarak görevlerinden alınıyor. Kamudaki görevine son veriliyor iş insanı ise işinden oluyor.” ifadelerini kullandı.

   

  “STK’LAR HAKSIZLIKLARI CESURCA YERİNE GETİRİYOR”

   

  Birçok antidemokratik uygulamalarla karşı karşıya kaldıklarını belirten Seçer: “Elbette ki bu şikâyetleri yapacağız. Bizim temel görevimiz siyaset içerisinde biz siyasetçiler STK’lar kimsenin sesini çıkaramadığı dönemlerde ülkenin sorunlarına bazı değerlendirmeleri cesurca yapmaları beklenir. Tabiki memnuniyetle görüyorum ki mevcut burada bir arada bulunan platforma mensup sendikalar, STK’lar bunu cesurca yerine getiriyor. Bu hem kentimiz için önemli hem de bir kazanımdır. Demokrasiler yerelde yeşermeye başlıyor. Ben şuanda eski bir parlamenter hürriyetiyle  Mersinde  yerel demokrasi alanında bir iddia ortaya koydum bunun çalışmalarını yürütüyorum. Mersin barışça kardeşçe yaşadığımız kenttir. Türkiye’nin yaşamına travma yaşatmak isteyenler, Türkiye’de sosyal barışı kaşımak isteyenler bozmak isteyenler daha çok Mersinde yapmayı hedeflerler. Bu kenti yönetmek için barışı hücrelerinde sindirmiş olması gerekiyor. İçselleştirmesi gerekiyor. Her türlü insana her türlü ideolojik yaklaşıma eşit mesafede yaklaşması gerekir. Bu kenti yönetmek isteyenler ise kenttin sorunlarından haberdar olması gerekiyor.” şeklinde belirtti.

  FERHAT ÇELİK

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası
  Sıradaki Haber MTSO YİNE ŞOV MU YAPTI?