Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  KOCAMAZ, “ GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞTIK”

  Mersin Kongre Sergi Sarayı’nda Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz öncülüğünde 4. Yıl Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirilerek 2014 yılından beri yaptıkları çalışmalarını anlatarak halka karşı mahcup olmadığını söyledi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Kongre Sergi Sarayında Hizmette 4. Yıl Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı düzenledi.                                                                                                   

  Gerçekleşen toplantıya Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Mersin Milletvekilleri Oktay Öztürk ile Baki Şimşek, Mersin Baro Başkanı Avukat Ali Er, siyasi partilerin il, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları, oda ve dernek temsilcileri, akademisyenler, meclis üyeleri, muhtarlar, basın mensupları ve yüzlerce Mersinli yer aldı. Hizmette 4. Yıl Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısına akın akın eden Mersinli vatandaşlar Kongre Sergi sarayında  yer sıkıntısı yaşandı.

  Toplantı salonunda herkes yerini aldıktan sonra 1 dakikalık saygı duruşu bekletilip ardından İstiklal Marşı okundu.

  Marş sonrasında Büyükşehir belediyesinin 2014 yılından beri yaptıkları çalışmaları film şeklinde toplantı salonunda Mersin’li vatandaşlara izletilerek yaptıkları çalışmalardan beğeniler alıp kongreye katılan herkes tarafından alkışlandı.

  Kocamaz, kendisine özel yazılan ‘4.yıl Marşı’ ile salona girerek 4 yılda Mersin’e yaptıkları çalışmalarından bahsederek toplantı konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşma esnasında salonda izleyici olan Mersinli vatandaşlar ‘Başkan Kocamaz Seni Kimse Yıkamaz’ ve ‘Mersin Seninle Gurur Duyuyor’ sloganları ile Kocamaz’a desteklerini belirttiler.

   

  “HIZLI, KALİTELİ ÇÖZÜMLER ÜRETECEĞİZ”

   

  Mersin Büyükşehir Belediyesi omuzlarımızdaki yükün ve halkın beklentilerinin farkında olduğunu dile getiren Kocamaz: “ Sorumlu olduğumuz şehrin insanlarını Cenabı Allah’ın birer emaneti olarak görüyor, kamu malını canımızdan aziz biliyoruz. Mersin’imizi ve Mersinlileri, hiçbir karşılık beklemeden, içten ve gönülden, karasevdalılar gibi seviyoruz. Mersin’de kurduğumuz merhamet odaklı sevgi sisteminin, yazdığımız hizmet destanının güç ve ilham kaynağı budur. Yüzler gülsün, karınlar doysun, bir tek vatandaşımız kendini çaresiz ve dışlanmış hissetmesin diye gece gündüz çalışmamızın nedeni budur. Dört yıl önce göreve geldiğimizde halkımıza bir söz verdik. “Mersin’in birikmiş tüm sorunlarına doğru, hızlı, kaliteli çözümler üreteceğiz” ifadelerini kullandı.

  “hizmetler sunarak ortaya bambaşka bir Mersin tablosu çıkardık”

  Kocamaz: “Sizler de şahit oluyorsunuz, içme suyundan kanalizasyona, tarımdan ulaşıma, sosyal hizmetlerden sağlığa, kültürden spora, çevreden veterinerlik hizmetlerine kadar her alanda görülmemiş hizmetler sunduk. Dört yıl gibi kısa bir sürede ürettiğimiz hizmet ve projelerle hayal ötesi işler başardık. Belediye kaynaklarını etkin ve verimli kullanarak, katılımcı, şeffaf, adil ve kaliteli hizmetler sunarak ortaya bambaşka bir Mersin tablosu çıkardık” diye kaydetti.

   

  “BİR İŞİ YAPMIŞ OLMAK İÇİN YA DA DESİNLER DİYE YAPMADIK”

  Kocamaz, derdi hizmet sevdası memleket olan bir kadro tarafından yönetilen Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin insan odaklı hizmetler için çalıştığını belirterek “Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği hizmetlerde ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışı vardır.” dedi. İnsana dokunmayan hiçbir hizmetin nazarlarında  kıymeti harbiyesi yok olduğunu dile getiren Kocamaz: “Biz, hayatımızın hiçbir döneminde bir işi yapmış olmak için ya da desinler diye yapmadık. Kararlarımızı, yönettiğimiz şehrin önceliklerine göre aldık ve uyguladık. Halkımızdan aldığımız yetkiyi, tam bir ibadet şuuru içerisinde adaletle kullandık. 24 yıllık belediye başkanlığımız süresince hep bu ölçüyle hareket ettik” şeklinde konuştu.

   

  “BİZİM YÖNETİM ANLAYIŞIMIZ BUNU GEREKTİRİR”

   

  Tüm insanını birer deniz yıldızı olarak gördüğünü kaydeden Kocamaz: “Belediye Başkanları olarak bizler, Cenabı Allah’ın emaneti olan her bir insanımızı birer denizyıldızı gibi görmek durumundayız. Unutmayalım ki, her şey sevgiyle başlar. Seven sevdiğini korur, kollar, geliştirir. Onu mutlu, huzurlu, sağlıklı bir şekilde sonsuza kadar yaşatmak ister. Bizim yönetim anlayışımız bunu gerektirir. Bizim nazarımızda bir tek Mersinlinin, evet sadece bir tek Mersinlinin mutluluğu, 80 yıllık yol, 100 yıllık köprü hayalleri gerçeğe dönüşen köylümüzün duası, engelsiz tiyatro, müzik ve spor kurslarımızla hayata tutunan bir engelli bireyimizin yüzündeki gülümseme, neredeyse bir asırdır su hasreti çeken köy sakinlerinin avuçlarına doldurdukları suyu kana kana içmesi, evinde tencere kaynatamayan bir vatandaşımızın Aşhanemizde çıkan sıcacık bir çorbayı yudumlarken hissettiği güven, Lösemi hastası bir evladımızın ya da bir köy öğretmeninin hayalini gerçeğe dönüştürmek her şeye değer, Diyarbakır’dan çocuklar ‘Biz Mersin’i tanımak istiyoruz’ dediklerinde, onların yanında olmak her şeye değer, evde bakım hizmeti sunduğumuz yaşlı bir vatandaşımızın dualı dudaklarından dökülen bir teşekkür, beslenme odağında huzurla suyunu içen bir köpek ya da Kedi Parkında neşeyle oynayan sevimli bir kedinin yaşama sevincine şahit olmak her şeye değer” şeklinde kaydetti.

   

  “MERSİN İÇİN ÇALIŞIYOR, MERSİN İÇİN ÇABALIYORUZ”

   

  Halka daha iyi hizmet verebilmek için çalıştıklarını belirten Kocamaz, Mersin ilinde kader birliği eden bütün toplum kesimlerini Mersin ortak paydasında, barış ve kardeşlik duyguları etrafında birleştirdiğini ifade etti. Cennetin yeryüzü şubesi Mersin’in insanlık tarihiyle yaşıt benzersiz renkler, sesler ve değerler bütünü olduğunu vurgulayan Kocamaz: “İlimizin karakter ve kaderini belirleyen bu paha biçilmez ahengin farkında olarak milli, yerli, vizyoner bir anlayışla bıkmadan, usanmadan, yılmadan, yorulmadan Mersin için çalışıyor, Mersin için çabalıyoruz” dedi.

   

  “BAŞIMIZI YERE EĞDİRMEDİĞİ İÇİN RABBİME BİNLERCE KEZ ŞÜKREDİYORUM”

   

  Hizmet sisteminin uzun yıllar devam etmesi yönünde her birine önemli görevler düştüğünü belirten Kocamaz: “Bütün engelleme ve 15 Temmuz sonrası Belediyemiz üzerine kurulan kumpaslara rağmen alnı açık, başı dik, verdiği söz ve taahhütlerin tamamını yerine getirmiş bir halk adamı, 24 yılını tamamlamış ve bugün 25. yıla adım atmış bir belediye başkanı olarak huzurlarınızdayım. Bu huzur ve mutluluğu bizlere yaşattığı, sizlere karşı bizleri mahcup etmediği ve başımızı yere eğdirmediği için Rabbime binlerce kez şükrediyorum. Ayrıştıran değil birleştiren bir anlayışla kurduğumuz insan odaklı üretken hizmet sisteminin daha uzun yıllar devam etmesi için her birimize önemli görevler düşmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle; Cenabı Allah’tan, Mersin’i dünya kenti haline getirecek daha nice projeleri sizlerle birlikte başarıyla gerçekleştirmeyi bizlere nasip etmesini diliyorum.” diyerek son cümlelerini tamamladı.

   

  Başkan Kocamaz’ın konuşmasının ardından protokol üyeleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi ve 4.yıl pastası kesilerek toplantı son buldu.

  EMRAH BİRGÜL

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, Adana
  Sıradaki Haber Adana ve Mersin’in kuzeyinde ‘gök gürültülü yağış’ uyarısı