Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  HALK PLAJLARI 50 BİN TATİLCİYİ AĞIRLADI

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı için aldığı tedbirlerle Mersin genelinde sorunsuz bir bayram yaşanmasını sağladı. Büyükşehir, mobil kesim ünitesi, mezbahalar, ilaçlama çalışmaları, kent genelinde sürdürülen temizlik çalışmaları ve halk plajlarında verdiği hizmetlerle vatandaşlardan tam not aldı.

  İşletmesi Büyükşehir Belediyesi’nde olan halk plajları bayramda 50 bin tatilciyi ağırladı. Bayramda vatandaşları en çok memnun eden hizmetlerden birisi Yemişkumu Halk Plajı’na kazandırılan engelli rampası oldu. Başkan Seçer’in Kurban Bayramı’na yetiştirmek için sözünü verdiği engelli rampası, bayram öncesi hizmete sunuldu.
  Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde ve sonrasında aldığı tedbirlerle Mersin genelinde sorunsuz bir bayram yaşanmasını sağladı.  Mobil kesim ünitesi, mezbahalar, ilaçlama çalışmaları, kent genelinde sürdürülen temizlik çalışmaları ve halk plajlarında verilen hizmetler, Mersinliler’in yüzünü güldürdü. İşletmesi Büyükşehir Belediyesi’nde olan halk plajları bayramda 50 bin tatilciyi ağırladı.

  Modern mezbahalar ve kesim üniteleri vatandaşların memnuniyetini kazandı

  Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi ve sonrasında aldığı tedbirler ve hayata geçirdiği modern sistemlerle vatandaşların memnuniyetini kazandı.
  Bayramda 26 mobil kesim yeri ve 8 mezbahada alınan önlemler sayesinde kesim işlemlerinde hiçbir aksaklık yaşanmadı. Hijyenik şartlarda, güvenli ve düzen içinde, uzman veteriner hekimler tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda, Büyükşehir Belediyesi’ne ait kesim alanlarında 6 bin 73 küçükbaş ve 686 büyükbaş kurban kesildi. Alınan önlemlerle kurban kesimleri hijyenik ve modern aletlerin kullanıldığı bir ortamda gerçekleştirildi.

  Yeni bir hizmet: Seyyar kesim ünitesi

  Büyükşehir Belediyesi bu Kurban Bayramı’nda yeni bir hizmeti daha vatandaşlara sundu. Mersin’de ilk defa Toroslar İlçesi Korukent Mahallesi’nde bulunan ve Toroslar Belediyesi’ne ait kurban satış yeri içerisindeki seyyar kesim ünitesinde Kurban Bayramı’nın 1. ve 2. günü halka ücretsiz kesim hizmeti verildi. İlk kez verilen ve vatandaşların memnuniyetle karşıladığı seyyar kesim ünitesinde, 482 küçükbaş hayvan kesimi yapıldı.

  325 personel görev aldı

  Büyükşehir Belediyesi, kurduğu profesyonel ekiplerle modern mezbahaları ve mobil kesim üniteleri ile vatandaşların sorunsuz bir bayram geçirmesini sağladı. Vatandaşların memnuniyetini kazanan çalışmalarda, 249 kasap ve 76 yardımcı personel olmak üzere toplam 325 personel görev aldı.
  Bayramda Büyükşehir Belediyesi’nin mezbaha ve kesim alanlarını tercih eden vatandaşlar kurbanlıklarını zahmetsiz bir şekilde kestirmenin yanı sıra güler yüzlü çalışanlardan hizmet almanın mutluluğunu yaşadı. Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı imkânlardan faydalanarak dini vecibelerini yerine getiren vatandaşlar, verilen hizmetten oldukça memnun kaldı.

  Bayram sonrası ilaçlama çalışmaları sürüyor

  Kurban Bayramı sırasında ve sonrasında oluşabilecek çevre ve koku kirliliğinin önüne geçmek için tüm ekipleri ile ilaçlama ve temizlik çalışmalarını titizlikle yürüten Büyükşehir Belediyesi, oluşabilecek tüm olumsuzlukların önüne geçti.
  Ekipler, bayram esnasında tertemiz ve sağlıklı bir kent için mobil kesim üniteleri, mezbahalar, mezarlıklar, kurbanlık satış yerleri, çöp konteynırları, sokaklar ve ilçe belediyelerinin sorumluluk alanında olan kurban kesim yerlerini düzenli olarak ilaçladı. Ekipler bayram sonrası ilaçlama çalışmalarını aynı kararlılıkla sürdürüyor.

  Tatilcilerin tercihi Mersin oldu

  İşletmesi Denizkızı A.Ş.’de olan Mersin’in en güzel halk plajları Kurban Bayramı’nda tatilcilerin uğrak merkezi oldu. Büyükşehir Belediyesi, Kızkalesi, Susanoğlu, Yemişkumu, alanını genişlettiği Kocahasanlı, Ayaş, Kumkuyu, Yapraklıkoy, Sultankoyu ve bunlara ek olarak Mersin’e kazandırılan Olbios Tırtar, Töbank, Soli, Taşkıran, Pompei ve Arpaçbahşiş sahilleri ile toplam 14 bölgede yaklaşık 50 bin tatilciyi ağırladı.

  Yerli ve yabancı turistlerin sorunsuz, güvenli ve keyifli bir tatil geçirmeleri için plajlarını hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, Mavi Bayrak kriterlerine uygun tertemiz ve güvenli plajları ile tatilcilerden tam not aldı.

  Engelli rampası sevindirdi

  Bayramda vatandaşları en çok memnun eden hizmetlerden birisi de Yemişkumu Halk Plajı’na kazandırılan engelli rampası oldu. Başkan Seçer’in Kurban Bayramı’na yetiştirmek için sözünü verdiği engelli rampası, bayram öncesi hizmete sunuldu. Rampa sayesinde engelli vatandaşlar denize rahatlıkla girerek, tatilin keyfini çıkardı. 

  haber merkezi

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası
  Sıradaki Haber MTSO YİNE ŞOV MU YAPTI?