Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  GÜNEŞ KORUYUCUSU ALIRKEN DİKKAT

  Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, uzmanlar güneşten korunmak için alınan güneş koruyucuları hakkında uyarılarda bulundu.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Yaz aylarının gelmesiyle başlayan ve özellikle tatil sezonunun açılmasıyla birlikte, uzmanlar güneşten korunmak isteyen vatandaşların, güneş koruyucusu alırken dikkat etmeleri gereken hususlar konusunda önemli uyarılarda bulundu. Öncelikli olarak, cilt tipine uygun güneş koruyucusunun tespit edilmesi ve bu doğrultuda doğru ürünün temin edilmesi gerektiğini belirten Dermakozmetik Uzmanı Müge Özkan, güneş koruyucusunun belirttiği vaadleri karşılaması gerektiğinin önemini vurguladı. Bu doğrultuda güneş koruyucularının doktor kontrolünde alınması gerektiğinin de altını çizen Özkan; kozmetik ürünleri satan parfümeri ve benzeri işletmelerden uzak durulmasını ve cilt sağlığı konusunda bu tür ürünlerin kesinlikle eczacı danışmanlığında edinilmesinin doğru olacağını ifade etti.

  Çocuklarda ve gebelerde hassas cilt problemlerine karşın kesinlikle doktor kontrolünde kullanılmasının gerektiğini belirten Müge Özkan konu ile ilgili açıklamasında; ”Özellikle çocuklar ve gebelerde hassas cilt problemleri ve çeşitli komplikasyonlar yaşanmaması için vatandaşların bu tür ürünleri kesinlikle doktor kontrolünde ve eczacı danışmanlığında alıp kullanmaları gerekir. Alınan ürünlerin markası ve kalitesi de tabiki bu durumda önemli, kozmetik ürünleri satan parfümeri gibi işletmelerden bu tür ürünlerin alınmasını kesinlikle önermiyorum. Sağlık söz konusu olduğunda uzmanlar tarafından kesinlikle yardım alınmasının yararlı olacağını belirtmeliyim.” şeklinde ifadelere yerdi.

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Toroslar Belediyesinin, Çelebili ve Musalı
  Sıradaki Haber BAŞKAN YILDIZ: ‘ÜRETMEZSEK TÜKENİRİZ’