Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  GÖZNE UNUTULMAYA DEVAM EDİYOR!

  Gözneliler, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz’dan ve Toroslar Belediyesi Başkanı Hamit Tuna’dan Gözne’ye hizmet verip, duruma bir an önce el atarak gerekli düzenlemeleri ve bakımları yapmasını istiyor.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Mersin’in Toroslar ilçesine bağlı Gözne’de cadde ve sokakların bakımsız halde olması ve belediyenin tüm ısrarlara rağmen hala hiç bir düzenleme çalışması göstermemesi, hem Gözne halkını hem de merkezden Gözne’ye gezmeye giden vatandaşın yoğun tepkisine neden olmayı sürdürüyor.
   
  Yayla sezonu devam ediyor. İnsanlar şehrin aşırı sıcak ve bunaltıcı havasından, trafiğinden, yoğun iş gücünden bir nebze de olsa kurtulmak için yaylalara akın ediyor. Mersin’de özellikle Gözne yaylası hem konumu hem de soğuk havası ve yeşilliğiyle merkezde yaşayanların sıkça uğradığı bir yer. Ancak gel gör ki Gözne’ye giden bir daha gitmek istemiyor, orada yaşayanlar da bıkmış durumda. Maalesef yolları o kadar kötü ki, şehirden kaçan kendini toz, toprak, caddelere akan pis sular ve çukurda buluyor. Büyükşehir Belediyesi’nin caddelerinden, Toroslar Belediyesi’nin de sokaklarından sorumlu olduğu Gözne’de yollarda oluşan çukurlar, düzensiz akan kirli su birikintileri ve miladını doldurmuş cadde ortasındaki elektrik direkleri vatandaşların tepkisini çekiyor.  Tüm tepkilere rağmen hem Büyükşehir’in,hem de Toroslar Belediyesi’nin hala bu yolları düzenlemeye yanaşmaması artık vatandaşları çıldırttı.
   
  DURAMAZLI CADDESİ YILLARDIR AYNI DURUMDA..!
   
  Gözne’de dere kenarında bulunan Duramazlı Caddesi de her yıl söz verilmesine rağmen halen kirli, düzensiz ve çirkin görüntüsüyle duruyor. Yolda oluşan çukurlar ve düzensiz bir şekilde önceden yerleştirilen ancak bir türlü kaldırılmayan elektrik direkleri kaba ve çirkin manzara oluşturmaya devam ediyor.
  Gözne’de yaşayanlar sokak ve caddelerin bu kadar kötü ve bakımsız olmasından  dolayı oldukça rahatsız. Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı ve Toroslar Belediyesi Başkanı Hamit Tuna’ya Gözne’ye sahip çıkmaya, duruma bir an önce el atarak gerekli düzenlemeleri ve bakımları yapmasını istiyorlar.

   

  SEVİM ESRA GÜNGÖR

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, Adana
  Sıradaki Haber Adana ve Mersin’in kuzeyinde ‘gök gürültülü yağış’ uyarısı