Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ESNAF YERELDE CHP’YE SICAK BAKMIYOR!

  CHP’li yöneticiler Mersin yerelde yoğun bir çalışma gösterdiklerini belirtirken, Mersin esnafı ise aynı görüşte olmadığını dile getirdi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Önceki yıllarda Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’nin bünyesinde olduğunu belirten esnaf, Mersin esnafı için hiçbir şey yapmadıklarının altını çizdi.

  Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin MHP’nin bünyesinde çalışmasıyla çok önemli başarılara imza attıkları belirtildi.

  Bu başarıların devam etmesi halinde bir sonraki seçimde de esnafı arkasına alacağı kaydedildi.

   

  “PEKİ CHP NE YAPTI?”

   

  CHP’li yöneticilerin yerelde önceki dönemlerde Mersin için hiçbir faaliyet göstermediğini aktaran esnaf: “Şimdiki dönemde MHP Mersin’e çok iyi işler çıkardı. Eğer bir sonraki dönem için yine MHP çıkarsa Mersin’de daha çok planları olduğu belirtildi. Mersin hayatında hiç battı-çıktı görmemişti. MHP sayesinde bunlar hepsi oldu. Sahil çalışmaları inanılmaz derece de yapıldı ve devam ediyor. Mersin’de en kuytu köşelere, ilçelerdeki köylere kadar  vatandaşa hizmet gitti. Peki CHP ne yaptı? Önceki yıllarda Mersin için hiçbir şey yapmadılar. Bu dönemde yerelde başa gelseler bile ne yapacaklar!” ifadelerini kullandı.

   

  “HİÇBİR FAALİYETİNİ GÖRMEDİK DİYEBİLİRİZ”

   

  Yerel seçim ile ilgili sözlerini dile getiren başka bir esnaf ise şunları kaydetti: “Seçimleri kim kazanır. Seçimleri kazanacak olanlar bu ülke ve iller için yaptıkları faaliyettir. Ama bu çalışmalarını vatandaşa yönelik yapmadılar mı vatandaşı arkasına alamazlar. Örnek gösterelim; AKP hangi ilde belediye başkanlığını yürütüyorsa o ilde çalışmalarını sınırsız bir şekilde yürütüyor. Yani Mersin şuan MHP’nin elinde yine çok şeyler çıkarıyorlar. Mersin bu dönemde adam akıllı bir şehir haline geldi. Trafik sorunu ortadan kalkıyor. Vatandaşa önemli hizmetler verildi. Çoğu esnafa sorsak çoğu iyi çalışmalar yaptıklarını söyler. CHP’ ye gelirsek yeni dönem için Mersin için bir şey yapacaklarını düşünmüyorum. Daha önce de büyükşehir belediyesi ellerindeydi ne yaptılar. Hiçbir faaliyetini görmedik diyebiliriz. Halk, kolay fırsatlar sunan partileri sever.”

   

  “ONLARDA BİZLERİ MAHCUP ETMESİNLER”

   

  Sokakta simit satan esnafa, “Hangi Parti’yi yerelde istemiyorsunuz?” şeklinde sorulan soruya, esnaf cevabını şöyle aktardı: “CHP’yi istemiyoruz. Önceki dönemlerde destek verdik. Desteklerimizi boşa çıkardılar. Bize önem verenlere halkına, ülkene önem verenlerin taraftarıyız. Biz onları oraya çıkarıyorsak, onlarda bizleri mahcup etmesinler. Bizde isterdik CHP olsun. Ama belediyeyi ellerinde bulundurduklarında gördük. Hiçbir faydasını göremedik.”

  EMRAH BİRGÜL

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah
  Sıradaki Haber Başkan Özyiğit, Mersin Cemevi’nde Aşure etkinliğine katıldı