Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Engelliler için bir araya geldiler

  Tüm Engelli Haklarını Koruma Derneği kaynaşma yemeği gecesi düzenleyerek çok sayıda STK, iş insanı ve derneklerle bir araya geldi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Fatma Sarıkaya- Tüm Engelli Haklarını Koruma Derneği, engellilerin sorunlarını konuşmak ve tartışmak için kaynaşma yemeği gerçekleştirdi. 1001 Gece Düğün Salonu’nda gerçekleşen geceye Zafer Çarşısı Başkanı, Cizreliler Derneği, Ceylanpınar Derneği, Girişimci İş adamları Derneği, İşitme Engelliler Derneği, MHP Akdeniz Meclis Üyeleri, Mardinliler Derneği, Kızıltepeliler Derneği ve çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu ile iş insanı katıldı.

   

  Gecede ile ilgili konuşan Tüm Engelli Haklarını Koruma Derneği Başkanı Rojda İstegün, engellilerin sorunlarını konuşmak için böle bir gece düzenlediklerini söyledi. İstegün, “Böyle bir geceyi düzenledik çünkü Mersin’de bir çok dernek, kuruluş, iş insanı var. Ve onların engelli bireyler için eminim ki yapabilecekleri çok fazla şey var. Bu nedenle birbirimizi tanıyalım istedim. Birbirimizi anlatalım, neler yapabiliriz diye konuşalım istedim. Çok verimli geçti bu gece. inanıyorum ki bu ve benzeri gecelerle birbirimizi daha iyi tanır ve birbirimize destek oluruz. Her şey bizim engelli bireylerimizin yaşama en az bizim dahil olduğumuz kadar dahil olmaları için.” diye konuştu.

   

  Gecede şarkıcı Hasan Yeşilgöz sahne alarak davetlilere keyifli saatler yaşattı.

   

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah
  Sıradaki Haber Başkan Özyiğit, Mersin Cemevi’nde Aşure etkinliğine katıldı