Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Engelli çiftin gelin arabası engelli transfer aracı oldu

  Mersin’de maddi imkansızlık nedeniyle nikahtan sonra düğün yapamayan engelli çiftin düğünü, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Nikahlarının ardından düğün yapmak isteyen ancak bir türlü bu mutluluğa ulaşamayan engelli çift Zeynep Güneri ve Maşallah Erensayın, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın desteğiyle muhteşem bir düğünle dünya evine girdi.  Engelli transfer aracı gelin arabası oldu

  Engelli çiftin düğün masrafları Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından karşılanırken, belediye engelli transfer aracı da gelin arabası gibi süslendi ve çiftin hizmetine sunuldu. Zor bir süreçten sonra düğünlerini yapabildiklerini söyleyen damat Maşallah Erensayın, Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.  “Aşk engel tanımaz”

  Düğünlerini yapabilmek için birçok girişimde bulunmalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını kaydeden gelin Zeynep Güneri ise Başkan Kocamaz’ın kendilerine yardım eli uzattığını söyledi. Kocamaz’a desteklerinden dolayı minnettar olduklarını belirten Güneri, düğünlerine katkıda bulunan herkese teşekkür etti. Güneri, ilk etapta ailelerinin engelli oldukları için bu evliliğe karşı olduğunu de belirterek, “Ama biz birbirimizi çok sevdik. Aşk engel tanımaz dedik ve evlenmeye karar verdik” dedi.

  Engelli çiftin düğünleri oldukça renkli geçerken, Mersin’de yaşayan birçok engelli de düğüne katıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanı Hasan Celal Taş, Başkan Kocamaz’ın göreve gelir gelmez engelsiz bir kent oluşturmak amacıyla Engelliler Daire Başkanlığı’nı kurduğunu hatırlatarak, engelli vatandaşların kötü günlerinde olduğu gibi mutlu günlerinde de yanlarında bulunmayı görev bildiklerini söyledi. Taş, Başkan Kocamaz adına çifte altınlarını taktı.

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası-MTSO-
  Sıradaki Haber ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİNİZ?!