Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ÇİÇEKLERDEN BAŞKAN KOCAMAZ’A ZİYARET

  Tarsus Ülkü Ocakları’na bağlı Okçuluk, Yüzme, Ebru Sanatı, İngilizce, Almanca, Satranç, Halk Oyunları, Model Uçak, İlmihal ve Türk tarihi derslerinin verildiği Ülkü Çiçekleri Yaz Eğitim Kampı öğrencileri manevi desteklerinden dolayı Başkan Kocamaz’ a ziyarette bulundu.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Ziyaret esnasında Başkan Kocamaz miniklerle tek tek ilgilenerek sohbet etti. Ülkü Çiçekleri Yaz Eğitim Kampı’nın yıllar önce Tarsus’ta başlatılmış olmasından mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Kocamaz, geleceği teminatı gençlerin yaz kamplarını iyi değerlendirmesi gerektiğini ifade etti. Konuşmasında miniklere öğüt veren Başkan Kocamaz “Gençler, çocuklar bizim geleceğimiz. Hepimiz bu çağları yaşadık ve şu anda da bu çağları arıyoruz. Onun için gençlerin bu çağları iyi değerlendirmesi gerekiyor. Okuyarak, araştırarak, bilgi ve birikimleriniz artırarak kendilerini donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlaması gerekiyor. Bu tür etkinliklerle aslında gençlere güzel imkânlar da sunuluyor. Gençler özgüvenle yetişiyor. Kendilerini ifade etme konusunda geçmişte bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşamıyor. Özelikle de Ülkü Ocaklarımızda gençler önce dünyaya gelmenin anlamını sonrada Türk milletinin bir ferdi olmanın kendilerine yüklediği sorumluluğu anlayarak kendilerini geleceğe hazırlamaları gerekiyor. Bu konuda verdiğiniz emekler, gösterdiğiniz gayretler için teşekkür ediyorum” dedi.

  ‘’TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI SİZDEN ÇOK ŞEY BEKLİYOR’’

  Gençlere ülkesinin değerlerine sahip çıkarak, Türk olmanın sorumluluğuyla hareket etmeleri gerektiğini ve Türkiye’nin değil tüm Türk Dünyasının umudu olduklarını sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Gençlere taşıdıkları sorumlulukların sıradan bir sorumluluk olmadığı bilinci ile hareket etmelerini özellikle öneriyorum. Tabi bugün çocuksunuz ama yarının büyüğüsünüz. Yarınlarda bu ülkeyi, bu kentleri sizler yöneteceksiniz. Bu devletin etkin bürokratları sizler olacaksınız ama dediğim gibi bugünden tezi yok kendinizi iyi yetiştirmek, dünyadan haberdar olmak mecburiyetindesiniz. Türk milletinin tarih boyunca dâhili ve harici düşmanları hep olmuştur bundan sonra da olacaktır. Onun için geçmişte yaşanan hadiseleri iyi okuyup, iyi öğrenip aynı hatalara düşmemeniz gerekir. Aziz Atatürk’ün gösterdiği o çağdaş, aydınlık yolda emin adımlarla yürümeniz gerekir. Türkiye ve Türk Dünyası sizden çok şeyler bekliyor. Onun içinde sizleri bir kez daha milli duyguları özümseyerek, inanç değerlerine bağlı kalarak, Türk milletinin bir ferdi olmaktan gurur duyarak, geleceğe emin adımlarla yürümeniz gerekir. Buraya kadar geldiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.Ziyaret sonrası Başkan Kocamaz minik öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıyla içerisinde kırtasiye malzemelerinin bulunduğu çanta hediye etti.

  NURDANE KARAKUŞ

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası
  Sıradaki Haber MTSO YİNE ŞOV MU YAPTI?