Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Can, Oto Galericiler Sitesi esnafıyla buluştu

  Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus Oto Galericiler Sitesi esnaflarıyla bir araya geldi.
  Toplantıda konuşan Oto Galericileri Sitesi Derneği Başkanı Ali Aküzüm, Başkan Can’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, “Bu sitenin kurulumunda da başkanımızın emeği var. Başkanımızın Tarsus’un her sokağında her caddesinde emeği var. Başkanımızın hizmetlerine diyeceğimiz yok” dedi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Tarsus’taki esnaflarla sürekli iletişim halinde olduklarını söyleyen Belediye Başkanı Şevket Can, bu tarz görüşmelerin şehrin kalkınması için büyük rol oynayacağını belirtti. Can, “Buranın yapılmasında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’ın çok emeği var. O zaman ben Fen Müdürü idim. Gerçekten bu sitenin yapımında belediye olarak çok emeğimiz var. Tarsus Belediyesi olarak şehrimizde değişik esnaf gruplarıyla sürekli iletişim halindeyiz. Bundan böylede bu görüşmelerimizin önemi şehrimizin kalkınması için esnaflarımızdan gelen geri dönümler çok önemli. Ali ağabeyimiz altyapıdan bahsetti. 4 yıldan bu yana 28 açılış yaptık. Bugünde 29’ncu açılışımızı Fatih Mahallemizde Bedrettin Sarpkaya Spor kompleksini açarak yapacağız. Bizlere dostça kardeşçe bu ortamı sağladığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

  Daha sonra yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Can, “Şu anda otelimizin ihalesini gerçekleştirdik. 4 yıldız konseptinde 103 odalı, konut işyeri ve ofis olmak üzere gerçekleştirilecek projenin temelini 1-2 aya kadar kalmaz atacağız. 15 bin kişilik gösteri merkezi inşaatımız devam ediyor. Kırklarsırtı Mahallemizdeki inşaatın yüzde 95’i bitti. İnşallah Haziran veya Temmuz ayında faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Berdan projemiz Çukurova’nın gerdanlığı olacak. 20 milyonluk bir proje. Son noktaya geldik. Yemek yiyip, dinlenebileceğiz nezih bir ortam olacak. Adana ve Mersin’i de burada ağırlamayı planlıyoruz. 4 mahallemizde cami inşaatlarımız devam ediyor. 4 yaşam boyu spor merkezimiz daha açılışını bekliyor. Yakında kendi elektriğimizi üretmeye başlıyoruz. 3.5 megawatt’lık lisansımızı aldık. Tesislerimizi kurduk. Bu aydan itibaren çatılardan senelik 3.5 milyonluk elektrik üretmeye başlayacağız” şeklinde konuştu.

  Tarsus’ta herkesi ev sahibi yapıp evlendireceğini belirten Başkan Can, “Toplu konut projesine gireceğiz inşallah. TOKİ’den daha ucuza daha konforlu konut yapıp Tarsus’lu hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Bu konutu yaparken Tarsus’ta herkesi evlendireceğim. Bütün bekarlar evlenecek” dedi.

  Ayrım yapmadan hizmet ürettiklerinin altını çizen Başkan Can, şöyle devam etti:

  “Bizim belediyecilikte birinci önceliğimiz ayırmadan, ayrım yapmadan hangi mahallenin hangi köyün ne ihtiyacı varsa ona göre hizmet üretiyoruz. Büyükşehir yasasını vatandaşlarımıza hissettirmedik. Gelirimiz düştüğü halde bunu vatandaşlarımıza hissettirmedik. Cenab-ı Allah birlikteliğimizi daim etsin. Kardeşliğimizi ve huzurumuzu bozdurmasın. Biz Tarsus’a ve ülkemize sahip çıkmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bizim gidecek başka biryerimiz yok. Ülkemizin geçtiği zor günlerde birbirimize sıkıca sarılmalı. Birbirimize bağlanmalıyız. Allah Afrin’de büyük bir mücadele veren askerlerimizin ayağına taş değirmesin.” 

  Mersin Milletvekili Baki Şimşek ise bu tarz siteleri şehrin dışında uygun bir arazi bulup oraya taşımak gerektiğini ifade ederek, “Burada da Mersin’de de başkanlarımız arsa konusunda sorunlar yaşıyor. Ayrıca araç muayene istasyonunun Tarsus’ta olmaması, Huzurkent’teki araç muayene istasyonunun yetersiz kalması konusu hala çözülmedi. Şevket Can Başkanımız bakana bu durumu izah etti ve arsa konusunda da yardımcı olacağını belirtti. Bu konuda bende başkanımda mücadele yapıyoruz. Tarsus, Mersin arası otobanın ücretsiz olması konusunda da hükümete tekliflerimiz oldu. Görüşmelerimiz devam ediyor. Afrin mücadelesi Türkün, Kürdün ve Arabın mücadelesi değil. Bu mücadele bize karşı birleşmiş bizi bu topraklardan atmak isteyenlere karşı verdiğimiz mücadeledir. Biz el birliğiyle bu işin altında kalkacağız” dedi.

  İHA

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası
  Sıradaki Haber MTSO YİNE ŞOV MU YAPTI?