Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Çalıştay 2-3 Ağustos’ta

  Büyükşehir Belediyesi, “Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Türkiye Haritalandırılması Projesi” kapsamında çalıştay gerçekleştirilecek.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın (UCLG-MEWA) 2016-2019 dönemi eş başkanlığını üstelenen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında, Birleşmiş Milletler tarafından yürütülen Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda, Mersin’de çalıştay gerçekleştirecek.
   
  Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri’nde düzenlenecek çalıştaya UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman ile projenin ortağı ve finansörü olan Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı’nın (WALD) Akademi Direktörü Hülya Alper katılacak. UCLG-MEWA Genel Koordinatörü Salim Korkmaz, Proje Sorumlusu Barış Timur ve Melis Şahin, WALD Proje Asistanı Ceyla Erenler de katılımcı olarak çalıştayda yerini alacak.
  2-3 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek çalıştayda ilk gün açılış konuşmalarının ardından Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Yeni Kentsel Gündem Hakkında UCLG-MEWA Genel Koordinatörü Salim Korkmaz tarafından bir sunum gerçekleştirilecek. Sunumun ardından Proje ve Çalıştay Metodolojisi, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda Yerel Yönetimlerin Bilmesi Gerekenler, Proje ve Faaliyetlerin Değerlendirilmesi ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin Sınıflandırması konularında panel düzenlenerek, katılımcılar bilgilendirilecek.
  Çalıştayın ikinci gününde ise Proje ve Faaliyetlerin Değerlendirilmesi ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Sınıflandırması konusunda gerçekleştirilecek panelin ardından Genel Değerlendirme ile çalıştay sona erecek.
   
  Mersin Büyükşehir Belediyesi En uygunu
   
  UCLG-MEWA ile Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Vakfı (WALD) proje ortaklığında yürütülen “BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Türkiye Haritalandırılması Projesi” kapsamında; Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan, yürütülen, hayata geçirilen ve kalkınma hedefleri ile örtüşen başarılı projeler çalıştayın düzenlenmesinde etkin rol oynadı.
   
  Birleşmiş Milletler’e (BM) üye ülkeler tarafından 2015 yılında kabul edilen ve 17 maddeden oluşan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda yürütülen küresel çalışmalar kapsamında projeleri ile en uygun Belediye, Mersin Büyükşehir Belediyesi oldu.
   
  Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı görevleri
   
  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın eş başkanlığını yürüttüğü ‘Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Bati Asya Bölge Teşkilatı’, Çukurova bölgesindeki yerel yönetimlerin Uluslararası platformlarda etkin temsilinin sağlanması, güçlü yönetişim yapılarının kurulması ve ayrıca uluslararası gündemlerin yerelleştirilmesi konusunda faaliyetler sürdürüyor. Teşkilat ayrıca, çoklu ortaklıklar kurarak, yerel yönetimlerin değerlerini, amaçlarını ve çıkarlarını koruyarak bölgedeki yerel yönetimlerin ulusal sınırları aşan sesi ve uluslararasındaki savunucusu olmayı amaçlıyor.
   
  Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri
   
  2015 sonrası Kalkınma Gündemi çalışmaları kapsamında Birleşmiş Milletler’e (BM) üye ülkeler tarafından 25 Eylül 2015 tarihinde 17 maddeden oluşan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH’ler) kabul edilmiştir. Bu hedefler, 2000 yılından 2015 yılına kadar küresel gündemde olan Bin yıl Kalkınma Hedefleri’nin üzerine inşa edilmiş olmakla birlikte, 2030 yılına kadar sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyen küresel çalışmalara rehberlik edecektir.

  SEVİM ESRA GÜNGÖR

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası-MTSO-
  Sıradaki Haber ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİNİZ?!