Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  BU GÖRÜNTÜ MERSİN’E YAKIŞMIYOR!

  Özyiğit, Tevfik Sırrı Gür Stadı’nın arazisini yeşil alan ve kent meydanı yapmak şartıyla TOKİ’den istediklerini ancak TOKİ’nin ‘Millet Bahçesi yapacağız’ diyerek bu isteği geri çevirdiğini söyledi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit,  Tevfik Sırrı Gür Stadı’nın arazisini yeşil alan ve kent meydanı yapmak şartıyla TOKİ’den istediklerini ancak TOKİ’nin ‘Millet Bahçesi yapacağız’ diyerek bu isteği geri çevirdiğini söyledi.   Özyiğit,  “Arazide artık yaban otları bitti, kirli bir görüntü ortaya çıkmaya başladı. Şehrin orta yerindeki bu görüntü Mersin’e yakışmıyor. Onun için çağrıda bulunuyoruz: Bu araziyi bize verin, biz yeşil alan yapalım, ışıklandıralım, millet bahçesi projesi hayata geçene kadar bu şekilde kullanalım” dedi.
  Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Millet Bahçesi yapılacağı gerekçesiyle geçtiğimiz aylarda yıkılan Tevfik Sırrı Gür Stadı’nın arazisiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
  Stadın arazisinin kullanımıyla ilgili olarak TOKİ’ye yazı yazdıklarını ifade eden Abdullah Özyiğit,  “O araziye bir bina yapılmaması gerektiğini söyledik.  ‘Araziyi bize verin yeşillendirelim, ışıklandıralım’ dedik. Bize gelen yanıtta ‘o arazi için planımızı yaptık, programa aldık’ deniliyor. ‘Programa alındı’ denmesi elbette memnuniyet verici ama ne zaman yapılacağı, ne yapılacağı konusunda bir kesinlik yok. Umarız ki programa alınan proje bir daha ertelenmez. Biz de konunun takipçisi olacağız” dedi.
   
  MİLLET BAHÇESİ PROJESİ YAPILANA KADAR BİZE VERİN
   
  Stadın ortada henüz bir proje yokken  ani bir kararla yıkıldığını ve o günden bu yana arazinin atıl kaldığını kaydeden Abdullah Özyiğit, ” Arazide artık yaban otları bitti, kirli bir görüntü ortaya çıkmaya başladı. Çöküntü bölgesi olması sebebiyle güvenlik sorunu da yaratmaya başladı. Şehrin orta yerindeki bu görüntü Mersin’e yakışmıyor. Bu görüntünün bir an evvel ortadan kaldırılması, bu arazinin bir an evvel halkın kullanabileceği şekilde düzenlenmesi gerekiyor. Onun için biz ısrarla çağrıda bulunuyoruz. Bu araziyi bize verin, biz de Yenişehir Belediyesi olarak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in koordinesinde burayı yeşil alan yapalım, ışıklandıralım, Millet Bahçesi projesi hayata geçene kadar bu şekilde düzenleyelim” ifadelerini kullandı.             

  İNSANLARI AVM’LERDEN KURTARMAMIZ LAZIM
   
  Yenişehir için en önemli hedeflerinden birinin de bir kent meydanı oluşturmak olduğunu belirten Abdullah Özyiğit, “Mersin’in en dinamik ilçesi Yenişehir. Okulların olduğu, üniversitelerin olduğu, alışverişin, sosyal ve kültürel etkinliklerin yoğun olduğu bir ilçe. Böyle bir ilçenin bir kent meydanına ihtiyacı var. İnsanlarımız alışveriş merkezlerine sıkıştırılmış. İnsanları AVM’lerden kurtarmamız lazım. Çevresinde sosyal faaliyet alanlarının olduğu, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yapılabildiği, oturma, yeme içme alanlarının olduğu bir kent meydanı hayal ediyoruz. Tevfik Sırrı Gür Stadı’nın arazisi bunun için en uygun alan” dedi.
   
  MÜFTÜ DERESİ İÇİN BÜTÜNLÜKLÜ BİR PROJE YAPILMALI
   
  Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Tevfik Sırrı Gür Stadı arazinin doğusunda kalan Müftü Deresi’nin kıyısındaki yürüyüş yolunu temizlediklerini, düzenlediklerini  ve aydınlatma sorununu çözeceklerini de söyledi.
  Stat arazinin akıbetinin belli olmasını beklemeden yürüyüş yoluyla ilgili çalışmaları yaptıklarını belirten Özyiğit,  “Müftü Deresi kenarındaki yolu insanlarımızın rahatça yürüyüş yapabileceği çağdaş bir mekan haline getirmek için adım attık. Burayı aydınlatacağız, düzenleyeceğiz, daha güvenli hale getireceğiz.  Müftü Deresi’nin bir kıyısının bir kısmı Akdeniz Belediyesi sorumluluğunda, bir kısmı Torroslar Belediyesi sorumluluğunda bir kısmı da bizim sorumluluğumuzda. Bu nedenle dereyle ilgili projelerin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in koordinesinde,  bütünlük içinde yapılması gerekir.  Mersin burada yapılacak bütünlüklü bir proje ile çok önemli bir mekan kazanır” dedi.
   

  ARZU ÖZER

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, Adana
  Sıradaki Haber Adana ve Mersin’in kuzeyinde ‘gök gürültülü yağış’ uyarısı