Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  BİZ YAPAMAYACAĞIMIZI VADETMEDİK

  Bu haberin fotoğrafı yok

  AK Parti Mersin Milletvekili adayları Mersin’i 2023 hedeflerine taşımak için 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçim çalışmalarına aralıksız  devam ediyor.

  TÜRKİYE, DÜNYADA ORMAN VARLIĞINI ARTTIRAN NADİR ÜLKELERDEN BİRİSİDİR.

  AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, seçim çalışmalarını Çamlıyayla ilçesinde mahalle ve ev ziyaretleri yaparak vatandaşlardan destek istedi. Ağaçlandırmada dünyanın en başarılı üç ülkesinden biri olduklarını ve 4 milyar 50 milyon adet fidanı toprakla buluşturduklarını kaydeden AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın,”Ağaçlandırma ve orman ıslahı çalışmalarını 5 misli artırdık.Türkiye, Dünyada orman varlığını arttıran nadir ülkelerden birisidir. 2002 yılında 208 milyon dekar olan orman varlığımızı 223 milyon dekara çıkardık. Ülkemiz ormancılık faaliyetlerini geliştirmek ve orman köylümüzü desteklemek maksadıyla ceviz, badem, kestane, dut, salep, trüf mantarı, yol kenarı ağaçlandırması gibi 38 farklı alanda Eylem Planları hazırlayarak uygulamaya koyduk. 2015-2019 dönemini kapsayan ‘5 Bin Köye, 5 Bin Gelir Getirici Orman’ projesini başlattık. Her daim yanında olduğumuz orman köylü- müze, son 16 yılda yapmış olduğumuz doğrudan destekler ve ormancılık faaliyetlerinden 14,5 milyar TL gelir sağladık.”Şeklinde konuştu.

  GEÇMİŞTE SAĞLADIĞIMIZ KAZANIMLARI KARARLILIKLA KORUYACAĞIZ

  Seçim çalışmalarını Akdeniz ilçesinde mahalle ve esnaf ziyaretleri yaparak devam eden AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan,”Haklar ve özgürlükler konusunda temel amacımız; yaşı, cinsiyeti, sosyoekonomik şartları, etnik kimliği, mezhebi ve inancı ne olursa olsun herkesi bağrına basan, onları eşit vatandaşlık ile evrensel ilke ve değerler temelinde demokratik bir ortak yaşam bilincine ulaştıran bir anlayışı daha güçlü bir şekilde hayata geçirmektir. Haklar ve hürriyetler alanında geçmişte sağladığımız kazanımları kararlılıkla koruyacağız. Zihniyet dönüşümü ve etkin bir uygulamayla, farklılıklarımızı çatışma konusu değil zenginlik olarak gören anlayışımızı hayatın her alanında hakim kılacağız.”diye konuştu.

  HUKUK REFORMUNU DEVAM ETTİRECEĞİZ

  AK Parti Mersin Milletvekili adayları Zeynep Gül Yılmaz ve Bilal Özkan Seçim Çalışmalarını Erdemli ilçesinde ev ve esnaf ziyaretleri yaparak vatandaşlardan destek istedi. AK Parti Mersin Milletvekili adayı Zeynep Gül Yılmaz,”Bakanlıklarda ve merkezi kamu idarelerinde yeni sistemin gerektirdiği uyumu sağlayacağız. Kamu idari yapılanmasına, kamu idarelerinin görev dağılımlarının netleştirilerek hizmet sunumunda mükerrerliklerin önlenmesine, Cumhurbaşkanlığı ile Bakanlıklar arasındaki koordinasyonun sağlanmasına dair mekanizmaların tanımlanmasına yönelik çalışmalarımızı tamamlama aşamasındayız. 24 Haziran seçimlerinden sonra sistemin gerektirdiği mevzuat alt yapısını tamamlayacağız. Gerçekleştirilen Anayasa değişikliği sonrasında ihtiyaç duyulan alanlarda hukuk reformunu devam ettireceğiz. Temel olarak merkezi idare için gereksiz yük oluşturan hususlarda merkez-taşra ve merkezi idare yerel yönetimler ilişkisini de güçlendirecek yasal düzenlemeleri hayata geçireceğiz.” Şeklinde konuştu

  BİRLİKTE KALKINMA SÜRECİNİ HIZLANDIRMA ÇABASINDA OLACAĞIZ

  AK Parti Mersin Milletvekili adayı Bilal Özkan, ise Seçim Çalışmalarını Erdemli ilçesinde mahalle ve esnaf ziyaretleri yaparak vatandaşlardan destek istedi. AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Bilal Özkan “Ülkemiz, özellikle gelişmekte olan ülkelerin sorun ve beklentilerini dile getirmede önemli bir rol üslenmektedir. Bu tecrübeden de faydalanarak, AB başta olmak üzere farklı bölgesel yapılarla ekonomik ve siyasi ilişkilerimizi daha da güçlendireceğiz. Milletimizle birlikte bölgemizdeki ve tüm dünyadaki dost ve kardeş milletlerin daha fazla refaha kavuşmasını istiyoruz. Bunun için gereken işbirliklerini daha da sıkılaştırarak katma değerin bu coğrafyada üretilmesi için sağlam adımlar atacağız. Geçmişte önemli medeniyetlere merkez olmuş, kültürlere ev sahipliği yapmış olan ülkemizin, bu zengin coğrafyada dünya ile entegrasyonunu artırarak komşularıyla birlikte kalkınma sürecini hızlandırma çabasında olacağız.’’ diye ifade etti.
   

  Bültendir

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah
  Sıradaki Haber Başkan Özyiğit, Mersin Cemevi’nde Aşure etkinliğine katıldı