Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ‘’Bir ceza uygulaması getirilmeli’’

  Yurttaşlar kentteki korna seslerii yaşanan gürültülü ortama ilişkin, ‘’Buna bir çözüm olmalı’’ tepkisinde bulundu.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Turan DAL

  KORNA SESİ DUYMAK İSTEMİYORUZ

  Yurttaşlar toplu taşıma araçlarının üst üste yığdığı korna seslerinden rahatsızlıklarını dile getirdi. Gazetemize konuşan yurttaşlar ayrıca, toplu taşıma araçlarının alışılmış usulden artık ayrılmaları gerektiği düşüncesini taşımaktalar. 

  ‘’RAHATSIZ EDİCİ BİR MANZARA’’
  Toplu taşıma araçlarının yerli yersiz korna basma adetine sahip olduğunu aktaran Cihan Budak, ‘’Rahatsız oluyoruz ama elden bir şey gelmez. Yani trafik hali tabi ama özellikle bu toplu taşıma araçları çok kornaya basıyorlar. Ya birbirlerine, ya da yolcu almak için üst üste yığıyorlar. Çok rahatsız edici bir manzara çıkıyor ortaya’’ dedi.

  ‘’EĞİTİM ÖĞRETİME ENGEL OLUNUYOR’’

  Aynı kanaatte olduğunu belirten Gülden Işık, ‘’Çok rahatsız edici bir durum. Şikayetçiyiz bu konuda. Yetkililerin buna bir ceza uygulaması getirmesi gerek. Bir çözüm bulunmalı. Özellikle okul etrafında buna bir ceza olmalı. Eğitim öğretime engel olunuyor’’ diye konuştu.

  ‘’MANASI YOK’’

  Rahatsızlığını dile getiren bir başka yurttaş İnci Gül, ‘’Yani, rahatsız edici bir durum. Misal, ışıklarda yeşil yandığı anda direk kornaya basıyorlar. ‘Ya bekle işte, elbet gideceksin!’ Gereksiz yere kornaya basmanın manası yok yani… Kimseyi rahatsız etmeye de hakları yok. Buna bir çözüm olmalı’’ şeklinde konuştu.

   

  ‘’ŞEHİR MERKEZLERİ HEP ÖYLE’’

  ‘’Bu zamanda herkes de birer araç var’’ diyen Yakup Yıldırım, ‘’Zaten trafik bir o kadar çok yoğun. Yoğun olunca haliyle trafik sıkışıyor. Gürültü, boş korna sesleri oluyor. Üstelik şehir merkezleri hep öyle. Buna artık yapılacak pek bir şey yok gibi. Elbet rahatsızız ama kime nasıl anlatalım’’ diye yakındı.

  ‘’DERSTE KONSANTRE OLAMIYORUZ’’
  Korna seslerinden ötürü okulda derslere konsantre olamadıklarını kaydeden Ecenaz Ok, ‘’Sınavlarımızda ya da kitap okurken rahatsız oluyoruz. Bence boş yere kornaya basmasınlar. Kimseyi rahatsız etmesinler. Zaten kalabalık ve yoğun gürültülü sesler oluyor, bir de korna sesleri olmasın’’ dedi. 

  ‘’BİR CEZA GELMEDİKÇE; DİNECEĞİNİ SANMIYORUM’’

  Son olarak tepkisini dile getiren Emin Batak adlı yurttaş ise, ‘Korna sesleri oldukça rahatsızlık verici. Şoförlere bu durumu anlatmak güç, çünkü onlar bildiklerini yaparlar. Bir kaç sefer kamu spotu olarak birkaç reklam verildi önceden bu konuyla ilgili ama hala gereksiz korna sesleri mevcut. Buna bir sınır, ceza gelmedikçe dineceğini sanmıyorum’’ yorumunda bulundu.

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası-MTSO-
  Sıradaki Haber ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİNİZ?!