Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  BELEDİYE ÜRETİYOR, ERDEMLİ KAZANIYOR

  Erdemli Belediyesi, Erdemli’ye verdiği şeffaf hizmetleri tasarrufla birleştirerek, ilçe ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyor. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Taş Kırma Tesisi alanında yapılan çalışmaları yerinde denetleyerek, üretim hakkında bilgi aldı. Başkan Tollu, tesisle ilgili olarak yaptığı açıklamada; Son 5 yıl içerisinde bir milyon 300 bin ton asfalt mıcırı üretimi gerçekleştirerek, hem kendi hizmetlerinde kullandıklarını hem de diğer belediyelere satış yapıp, ilçe ekonomi

  Bu haberin fotoğrafı yok

   
  Bünyesinde gerçekleştirdiği tüm hizmetleri ve projeleri halkın yararını gözeterek yapan Erdemli Belediyesi üreten belediyecilik modelini hayata geçirerek hem tasarruf ediyor hem de ilçe ekonomisine katkı sağlıyor. Erdemli Belediyesi dışa bağımlılığa son vererek kendi kurduğu taş kırma üretim tesisinde son 5 yıl içerisinde bir milyon 300 bin ton asfalt mıcırı üretimi gerçekleştirip bu alanda da bir rekora imza attı.

  BİZİM DERDİMİZİN MİLLETİMİZİN PARASINI MİLLETİMİZE HARCAMAKTIR

  Yapılan tüm işlerin bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Tollu, tesiste yoğun bir çalışma yapıldığını belirtti. Tesisisin tam kapasite çalıştığı bilgisini veren Başkan Tollu, üreten belediyecilik modelini uygulamaya koyduklarına dikkat çekerek, söz konusu tesiste üretilen malzemelerle tüm hizmet ihtiyaçlarını karşıladıklarını bununla da yetinmeyip daha fazla çalışıp üretim yaparak diğer belediyelere de satış yapıp, ilçe ekonomisine katkıda bulunduklarını söyledi. Bu konuda son derece akılcı davrandıklarına işaret eden Başkan Tollu, “Ekiplerimiz Erdemli’ye en iyi hizmeti sunmak için 7/24 işbaşında. Son 5 yıl içerisinde bir milyon 300 bin ton asfalt mıcırı üretimine imza attık. Bu gerçekten Erdemli için çok önemli bir rakamdır. Bizim derdimizin milletimizin parasını milletimize harcamaktır. Bunun için bu paraları nerede, nasıl kullanacağımızı ve harcayacağımızı gayet iyi biliyoruz” dedi.

  ÜRETEN BELEDİYE OLDUK, ERDEMLİ KAZANDI

  Başkan Tollu, üreten belediyecilik konusunun en canlı örneklerinden birisinin söz konusu tesisler olduğunu vurgulayarak, sadece bu alanda değil kurdukları atölyelerde ürettikleri kent mobilyaları ile masrafları minimum seviyeye indirdiklerini belirtti ve tasarruf rakamları ile Erdemli’nin kazancını gözler önüne serdiklerini kaydetti.

  YATIRIM VE PROJELER HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

  Yeni Büyükşehir yasası ile birlikte hizmet alanlarının genişlediğine de değinen Başkan Tollu, belediye olarak üreten belediyecilik modelini hayata geçirip yaptıkları yatırımlar neticesinde her yere hizmet götürebilecek kapasitede olduklarını kaydetti. Hem araç gereç, hem tesis hem de anlayış olarak son derecen iyi konumda olduklarını söyleyen Tollu, 2014 yılında yürürlüğe giren büyükşehir yasasıyla 49 köy ve 10 beldenin hizmet ağlarına girmesine rağmen hiçbir mazeret ve bahanenin arkasına sığınmadan hizmetlerden yararlandığını yatırım ve projelere hız kesmeden devam ettiklerini kaydetti. 

  Bültendir

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  AK Parti’yi kuranlar aynı ya
  Sıradaki Haber AK PARTİ BUGÜNKÜ ANLAYIŞIYLA BİR YERE VARAMAZ!