Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  BAŞKAN YILMAZ, BASIN ÇALIŞANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 24 Temmuz Türk basınında sansürün kaldırılışının 111’inci yıldönümü dolasıyla Cumhuriyet Alanı’nda düzenlenen kutlama törenine katıldı.
  Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) tarafından gerçekleştirilen ve Mersin protokolünün de hazır bulunduğu programda; MGC Başkanı Turgay Demirtaş, Yönetim Kurulu Üyeleri ve basın mensupları ile bir araya gelerek sohbet eden Başkan Yılmaz;  “Basın,  hizmetlerimizde  bize yol haritası çiziyor. Basınımızın icra ettiği işi önemsiyoruz.” dedi.
  Tüm basın çalışanlarının bu özel günlerini kutlayarak, başarılarının devamını dileyen Başkan Yılmaz; “111 yıl önce 24 Temmuz 1908’de ikinci meşrutiyetin ilanıyla sansür kaldırıldı. Sansürün kaldırılması demokrasi tarihimiz açısından da son derece önemli bir gelişmedir. Zira basın, yasama, yürütme ve yargıdan sonra 4’üncü kuvvettir. Kamuoyunun bilgilendirilmesi noktasında demokrasinin asli unsurlarından bir tanesidir. Bu açıdan basın mensuplarımız, ciddi bir fonkisyon icra ediyorlar. Tabi sektörde bir takım sıkıntılar var. Bu sorunları da biliyoruz. Hem basına sağlanan özgürlükler noktasında, hem de çalışma şartları noktasında ciddi sıkıntılar var. Ama ülkemiz büyüyor ve gelişiyor. Bu sıkıntıların kısa sürede aşılacağını ümit ediyoruz. Basınımız tarafından bize katkı sağlayacak her türlü öneriye ve yapıcı eleştiriye açığız. Bu toplumla iletişim açısından yaptığımız hizmetlerin geri bildirim sağlanması anlamına da geliyor. Hem biz kendimizi ifade etmiş oluyoruz hem de geri bildirim almış oluyoruz. Bu vesileyle bütün basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyorum.” şeklinde konuştu.
            Cumhuriyet Alanı’ndaki kutlama töreni toplu fotoğraf çekimiyle sona ererken, gazetecilerin protokol mensuplarını çektiği sırada Başkan Yılmaz’ın ise cep telefonuyla gazetecileri fotoğraflaması ise güne ayrı bir renk kattı.
   
  Başkan Yılmaz’dan MGC’ye Ziyaret
   
  Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Cumhuriyet Alanı’ndaki programın ardından Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyaret ederek, MGC Başkanı Turgay Demirtaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüştü.
  Başkan Yılmaz’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren MGC Başkanı Turgay Demirtaş; “Cemiyetimizi ziyaret etmeniz bizleri mutlu etti. Tüm Mersin’in de bu şekilde duyarlı olmasını temenni ediyoruz.” dedi.
  Başkan Yılmaz da demokrasinin niteliği açısından basının güçlü ve bağımsız olmasını önemsediklerini kaydederek; “Sizlerle kader birliğimiz var. Dağda, taşda her yerde birlikteyiz. Basın kendi işini yaparak bize geri bildirim sağlamış oluyor. Biz de hizmetlerimizi değerlendirme ve iyileştirme fırsatı buluyoruz. Denetim mekanizması olmayan ve bir veriye dayanmayan hiçbir sistemin kendini yenilemesi mümkün değil. O açıdan da önemsiyoruz.” ifadelerine yer verdi. Ziyaretin sonunda Başkan Yılmaz, MGC Başkanı Demirtaş’a tüm basın çalışanlarının nezdinde çiçek takdim ederek, Gazetecilik ve Basın Bayramı’nı kutladı.

  haber merkezi

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yeminli Mali Müşavir ve MTSO Yüksek
  Sıradaki Haber ‘KIZACAKSANIZ SİYASİ İKTİDARA KIZIN!’