Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Balıkesir Üniversitesi öğrencileri MESKİ tesislerini gezdi

  Balıkesir Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) Tesislerini gezerek, çalışmalarla ilgili bilgi aldılar.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Balıkesir Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin, Bölüm Başkanı Burahanettin Farizoğlu ile birlikte Mersin’e gelerek, MESKİ’nin Berdan İçmesuyu Arıtma Tesisini ziyaret ettikleri bildirildi. Öğrencilere, İçmesuyu Arıtma ve Havza Koruma Şube Müdürü Zafer Özer ve tesis sorumluları eşliğinde, bütün prosesleri gezdirilerek, detaylı bilgiler verildiği kaydedildi. Öğrencilere, sağlıklı bir içme suyunun elde edilmesi için ham suyun hangi safhalardan geçtiği ve İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik uyarınca olması gereken parametre kriterlerine ulaşmak için prosesin ve proses kontrollerinin anlatıldığı ifade edildi.
  Açıklamada, Karaduvar Atıksu Arıtma Tesisini de ziyaret eden öğrenciler, burada da e gidilerek atıksu arıtımı, enerji üretimi, çamur bertarafı ve solar kurutma üniteleri ile ilgili bilgilendirildikleri belirtildi.

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan
  Sıradaki Haber BAŞKAN TUNCER DEPREMDE AİLESİNİ KAYBEDEN ÖĞRENCİLERLE MORAL ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU