Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Maraş’ta

  Bu haberin fotoğrafı yok

  2012 yılından bu yana hem bünyesinde faaliyet gösteren firmaların tasarım kapasitelerinin arttırılması ve yarattıkları katma değeri arttırmak hem de başta bölgede kurulu üniversiteler olmak üzere Türkiye genelindeki öğrencilerin yaratıcılıklarını desteklemek ve sektöre kazandırmak amacıyla düzenlenen ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nın Ön Jüri Değerlendirme Toplantısı bu sene Türkiye’nin en önemli tekstil merkezlerinden biri olan Kahramanmaraş’ta yapılacak.

  ÜNİVERSİTELERDEN KATILIM REKORU!

  Türkiye’deki tekstil tasarım ve tekstil mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilere açık olan yarışma kapsamında 74 başvuru alınmış ve seçici kurul jüri değerlendirme toplantısı 5 Temmuz 2018 Perşembe günü Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılacak. Türkiye’deki 16 üniversitenin tekstil ve moda tasarımı bölümü ve tekstil mühendisliği bölümünden başvuru alarak rekor kırdı.
  Yarışma ile her geçen gün daha fazla gence ulaştıklarını ve hem bölgenin hem de ülkenin tasarım kültürünü geliştirmek için aralıksız çalıştıklarını belirten ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması Yürütme Kurulu Başkanı Sn. Zeki Kıvanç, oldukça mutlu ve gururlu olduklarını ve yarışmaya katılan tüm öğrencilere ve destekleyen tüm akademik kadrolara teşekkür ettiğini belirti.

  GENÇLER HAYAL EDİYOR ATHİB HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN ÇALIŞIYOR!

  7.ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması kapsamında belirlenen “Yeni Nesil Dokunuşlar” sloganı ile yola çıkan Türkiye’nin ilk ve tek dokuma kumaş tasarımı alanındaki yarışması olan ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması, 2012 yılından bugüne 500’e yakın genç tasarımcı ile buluştu. 
  “Gençler hayal etsin, ATHİB hayalleri gerçeğe dönüştürsün” ilkesiyle genç tasarımcıların tasarımlarını ve hayallerini dokumaya dönüştüren Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği, ülkemizin ar-ge, tasarım ve inovasyon hedefleri doğrultusunda da her geçen gün daha da nitelikli ürünlerin üretilmesi ve Türkiye ihracatında katma değerli ürünlerin payının artması için tasarımı ilk öncelik olarak kendine belirlemiştir. 

  DERECEYE GİREN KUMAŞLAR ADANA VE K.MARAŞ’TA DOKUNUYOR!

  LCW Kurumsal Akademi işbirliği ile bu sene üçüncü kere ve ATHİB Finalistlerine özel düzenlenecek olan Trend Takibi ve Analizi Eğitimi alacak olan finalistler akabinde Türkiye’nin en önemli dokuma kumaş üreticileri olan üretici firmalarda üretimlerine başlayacaklar. Üretici Sponsor Firmalar olan Arseteks, Bossa, Bakırlar İplik,  İSKUR, Kıvanç Tekstil, Kimteks, Kipaş, METEKS, Oğuz Tekstil ve Şirikçioğlu Mensucat’ta hem üretim hem dokuma stajlarını yapacak olan finalistler Ekim ayının başında gerçekleştirilecek olan Final Gecesi’ne kadar hazırlıklarını firmalardaki mentörleri ile  tamamlayacaklar. 

  FİNALİSTLERİN TAMAMINA NUMUNE DOKUMA TEZGAHI HEDİYE EDİLİYOR

  Yarışma ödülleri kapsamında finale kalan on öğrencinin tümü numune dokuma tezgahı, LCW Kurumsal Akademi eğitimi ve Paris Premiere Vision Tekstil Fuarı’nı ziyaret etme hakkını kazanacak.  Ekim ayından düzenlenecek olan Final Gecesi’nde dereceye giren ilk 3 finalist para ödülü ile ödüllendirilecek ve dereceye girecek olan finalistler Ekonomi Bakanlığı desteği ile dünyanın en prestijli tasarım okullarından birinde 2 yıl yurtdışı eğitim hakkı kazanacak.
  Üniversite sanayi işbirliğinin en güzel örneklerinden biri olarak gösterilen bu yarışmanın hem bölgeye hem de Türkiye’ye kattığı katma değerlerin öneminden söz eden Kıvanç, ATHİB’in üzerine düşeni yaptığını belirtti. İnsan kaynaklarına yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğuna dikkat çeken ATHİB Başkanı, halihazırda yurtdışı eğitimlerini tamamlayan 4 ATHİB finalistinin Türkiye’ye döndüğünü ve ATHİB bünyesinde danışmanlık yapmak üzere çalışmalara başlandığını belirtti.
   

  Bültendir

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası-MTSO-
  Sıradaki Haber ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİNİZ?!