Yapılacak olan Atatürk’ün Mersin’e gelişinin 95. yıl dönümü kutlaması Mersin Garı’nda saat 10.30’da düzenlenecek.

Atatürk’ün Mersin’e gelişinin 95. yıl dönümünü için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da duyarsız kalmadı. Gerçekleşecek olan kutlamada için Kocamaz, Atatürk’ün Mersin’e gelişinin 95. yıl dönümünü yayımladığı bir  mesajla kutladı.

 

“ULU ÖNDER ‘MERSİN’E SAHİP ÇIKINIZ’ DEMİŞTİR”

 

Ulu Önder Atatürk’ün Mersin’e geldiği ilk günün önemi daha büyük olduğunu kaydeden Kocamaz: “Atatürk, 17 Mart 1923 tarihinde Kuva-yi Milliye hareketinin en ateşli yaşandığı şehirlerden birisi olan Mersin’e ziyaret gerçekleştirmiş ve bu tarihten sonra da tam 6 kez Mersin’e gelmiştir. Ulu Önder Atatürk’ün Mersin’e geldiği ilk günün önemi daha büyüktür. Bu tarihte Millet Bahçesi’nde yaptığı konuşmasında ‘Mersinliler, memleketiniz Türkiye’nin çok mühim bir yerinde bulunuyor ve önemli bir ticaret noktasıdır. Mersin’e sahip çıkınız’ demiştir. Biz de Ata’mızın bu sözlerine istinaden Mersin’i geleceğe güvenle taşımak ve hak ettiği yere getirmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“BÜYÜK ÖNDER’İN MANEVİ HUZURUNDA MİNNET VE SAYGIYLA EĞİLİYORUM”

 

Kocamaz, Atatürk’ün vasiyetini yerine getirmeye ve hayata geçirecekleri projelerle Mersin’e sahip çıkmaya kararlı  olduklarını belirtti.

 

Kocamaz: “Çünkü O yaşadığı dönemde halkının refah, huzur ve mutlu bir şekilde yaşamasını sağlayacak adımlar attı. Bizler de Mustafa Kemal Atatürk’ün yılmaz savunucusu ve bekçileri olarak Mersin’i tarihi değerleriyle, doğal güzellikleriyle ve turizm potansiyeliyle ‘Dünya Kenti’ yapmak için azim ve kararlılıkla ilerliyoruz. Atatürk’ün Mersin’i ve Tarsus’u şereflendirdiği bu anlamlı günde duyulan heyecanı halen yüreğimizde hissediyor, Büyük Önder’in manevi huzurunda minnet ve saygıyla eğiliyor, tüm Mersin halkının bu coşkulu gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullanarak mesajını yayımladı.