Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ALZHEİMER DERNEĞİNE DESTEK AMAÇLI SERGİ

  Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) işbirliğinde “Proje Pazarı ve Sergi” etkinliği düzenledi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) işbirliğinde düzenlenen “Proje Pazarı ve Sergi” etkinliğine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Pürhan Barbaros Tuncer, öğretim elemanları ve öğrenciler yer aldı.

  Sergide; El Sanatları, Elektronik ve Otomasyon, Elektrik ve Enerji, Gıda İşleme, Makine ve Metal Teknolojileri, Malzeme ve Malzeme İşleme Teknolojileri ve Saç ve Güzellik Hizmetleri bölümleri yaptıkları projelerle sergide dikkatleri üzerine çektiler.

   

  “DESTEĞİ SAĞLAMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

   

  Konuşmasını gerçekleştiren Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Pürhan Barbaros Tuncer, proje fikirlerini anlatarak yapılan çalışmalara destek verdiklerini kaydetti. Her yıl bu etkinliği düzenlediklerini dile getiren Barbaros Tuncer: “Bu etkinliği her yıl düzenliyoruz, öğrencilerimiz bölümleriyle ilgili projeler yapıyorlar. Yaptıkları çalışmalara her türlü desteği sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu başarılarını iş yaşamlarında da sürdüreceklerine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

   

   

  “DİKKAT ÇEKMEK İÇİN BU KONUYA EĞİLMEK İSTEDİK”

   

  El Sanatları Bölümü Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı öğrencileri ise Alzheimer Derneğine bağış yapmak için projelerini gerçekleştirdiklerini ve herkesin bu konuda duyarlı olması belirtildi.

  Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Gülnur Önder Balam sosyal sorumluluk projesi hakkında, “Son dönemlerde çok gündem de olan ve gittikçe yaşı aşağı düşen bir hastalık. Öğrencilerimiz de bu konuya dikkat çekmek için takılar tasarladılar. Tasarlanan takılar haricinde de Alzheimer Derneğine destek olmak amaçlı 6’şar tane takı dizayn ettiler. Öğrencilerimle bu farkındalığı desteklemek ve dikkat çekmek için bu konuya eğilmek istedik.” şeklinde belirtti.

   

  Etkinlik, öğrencilerin projelerini katılımcılara sergilemelerinin ardından, Saç ve Güzellik Hizmetleri bölümü öğrencilerinin yaptıkları saç tasarımları gösterimi ile son buldu.

  FERHAT ÇELİK

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah
  Sıradaki Haber Başkan Özyiğit, Mersin Cemevi’nde Aşure etkinliğine katıldı