Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  AKDENİZ İLÇESİ’NE 10 MİLYON LİRALIK DESTEK

  Seçim çalışmalarına başlayan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Vali Ali İhsan Su ile beraber iftar programında Akdeniz İlçesi’nde ikamet eden vatandaşlarla bir araya geldi. İftar konuşmasında Elvan: “Akdeniz İlçemize 10 milyon liralık destek verdik, bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Akdeniz Belediyesi tarafından Fatih İlkokulu bahçesinde düzenlenen iftar programına Toroslar Kaymakamı ve Akdeniz Kaymakam Vekili Ahmet Hikmet Şahin’in yanı sıra il protokolü, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş yer aldı.

   

  Okul bahçesinde yapılan iftar programında Bakan Elvan, iftardan önce vatandaşlarının masalarını tek tek gezerek herkesi selamladı.

   

  İftar sonrasında konuşmasını gerçekleştiren Elvan,  ilk olarak Mersin’de  kazandırılan ve kazandırılacak olan yatırım ve hizmetlere  değindi.

   

  “CİDDİ İLERLEMELER ELDE ETTİK”

   

  Elvan: “Vatandaşlarımızın çok daha iyi mekanlarda, çok daha huzurlu bir şekilde yaşamlarını devam ettirmelerinin sağlanması amacıyla birçok alanda yoğun çaba sarf ediyoruz. Özellikle asfalt ve altyapı çalışmalarında ciddi ilerlemeler elde ettik.” ifadelerini kullandı.

   

   “METRUK BİNALARIN DA YIKILARAK KÖTÜ AMAÇLA KULLANILMASININ ÖNÜNE GEÇTİK”

   

  Bağımlılık konusunda birçok kurumla beraber çalışarak gündemde bağımlılığın azaldığını belirten Elvan: “İl Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere tüm kurumlar tarafından başarılı çalışmalar yürüttük. Bağımlılıkla mücadele çalışmalarının yanında metruk binaların da yıkılarak kötü amaçla kullanılmasının önüne geçtik. Tüm bu çalışmalar neticesinde bağımlılık konusunun, artık gündemden düşmeye başladı. Bağımlılıkla mücadele konusundaki başarılı çalışmalarından dolayı Vali Ali İhsan Su’ya ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne’ye teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

   

   

  “BUNDAN SONRA DA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

   

   Sözlerine Barış Mahallesinde yapılması planlanan ‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ ile devam eden Elvan: “Bahçe ve Barış Mahallesinde ikamet eden vatandaşların çok daha iyi ortamlarda yaşamaları maksadıyla yapıyoruz. Bu yıl Mersin ilimizi SODES kapsamında güçlü bir şekilde destekledik. Bu kapsamda sadece Akdeniz İlçemize 10 milyon liralık destek verdik, bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

   

  Programda konuşmasını yapan Vali Ali İhsan Su ise, Mersin için çok güzel hizmetlerin bir bir hayata geçirildiğini belirterek yapılan tüm hizmetlerin mahallelere hayırlı uğurlu olması diledi.

  AHMET YİĞİT

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  TÜİK verilerine göre Türkiye’de, Haziran ayında 198
  Sıradaki Haber Mersin’de, trafiğe kayıtlı araç sayısı Haziran ayı sonu itibarıyla 798 bin 377