Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  “AÇIK VE ŞEFFAF OLALIM”

  Sağlık-Sen Mersin Şubesi Yönetim Kurulu Şube Başkanı Adına Konuşan Şemsettin Karadoğan kongre sürecinde yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yaptı. Olayların bazı basın organları tarafından çarptırıldığını yanlış yöne algılandığını dile getiren Karadoğan açıklamalarına şöyle devam etti;

  Bu haberin fotoğrafı yok

                                               
  Bilindiği üzere sendikamız tüzüğü gereği kongre sürecindeki Sağlık-Sen Mersin Şube Başkanlığımızın delege seçimlerini hastanelerimiz ve diğer sağlık kuruluşlarımızda gerçekleştiriyoruz.
  Demokrasinin bir gereği olarak üyelerimizin iradesinin sandığa yansıdığı delege seçimlerimize süreç başladığı andan itibaren maalesef çeşitli müdahaleler olmuş ve bunlar olmaya da devam etmektedir. Özellikle Mersin’deki bazı sağlık idarecilerinin seçim sürecimize doğrudan müdahaleleri olduğunusbilmekteyiz.
  Bizler sağlık çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak Mersin’deki sağlık çalışanlarımızın sorunlarını her zaman dillendiriyor, ilgili makamlarla paylaşıyor, sorunların çözümü için çaba gösteriyoruz. Ancak görmekteyiz ki sorunları çözmekle yükümlü makamlarda bulunan bazı idareciler kendi asli görevlerini bırakıp sendikamızın işlerine müdahil olmaya çalışmaktadırlar. 
  Bu idarecilere buradan çağrı yapıyorum. Madem sendikacılığa hevesiniz var, makamlarınızı bırakın buyrun gelin sendikacılık yapın! Eğer bu çağrımıza uymuyorsanız da kendi işinizi yapın! Bizler hiçbir üyemizin iradesine ipotek konulmasına müsaade etmedik, etmeyeceğiz de.
            
   Yukarıda bahsettiğim delege seçimlerine müdahil olma hevesi içinde olan bazı idarecilerin bu davranışlarının bir sonucunu da maalesef dün Toros Devlet Hastanesi’nde yaşadık. 

  Toros Devlet Hastanesi delege seçimleri için dün arkadaşlarımızla hastanedeydik. 
  Oy verme süreci devam ederken aynı hastanede görev yapan Sorumlu Hemşire Mustafa Duruel isimli şahıs sendikamıza üye olmamasına rağmen delege seçimlerimize müdahale etmeye çalışmıştır. Aynı hastanede daha önce Başhekimlik yaptığı için tanıdığım bir doktor arkadaşımıza, Mustafa Duruel isimli şahıs sendikamızda bize karşı aday olan arkadaşlarımızın listesini cebinden çıkardığı kağıtla göstererek doktor arkadaşımızı etki altına almaya çalışmıştır. Sağlık-Sen Mersin Şube Başkanı olarak kendisine sendikamız üyesi olmadığını ve dolayısıyla delege seçimlerimize neden müdahale ettiğini sordum. Bu sırada Mustafa Duruel, şahsıma tekme atarak saldırdı ve ardından gözümü hedef alarak parmaklarıyla yüzüme saldırdı. Ben de kendisini ittim, sonrasında olay yerinde bulunan arkadaşlarımız araya girdi. Bütün bu yaşananlar hastanenin güvenlik kameralarısincelendiğindesortayasçıkacaktır.

  Açık, şeffaf ve demokratik bir şekilde gerçekleştirdiğimiz delege seçimlerimizde dün Toros Devlet Hastanesi’nde yaşadığımız olayın maksatlı ve asılsız bir şekilde bazı basın organlarında yeraldığını öğrenmiş bulunmaktayım. 
   
  “Sendika Yöneticisinden Sağlık Personeline Şiddet” başlıklı haber içeriğinde yazılanların tamamı yalandır. Yaşanan olayın ardından darp raporu aldım. Gerekli şikayetlerimizi ilgili yerlere gerçekleştirdik. Süreç bundan sonra hukuk içerisinde işleyecektir. 
           
  Bizler Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanlarımızın hak ve menfaatlerini savunduğumuz gibi sendikamız içerisinde de üyelerimizin ve delegelerimizin haklarını demokratik bir şekilde savunmakla mükellefiz. Delege seçimlerimiz süresince hele ki sendikamız üyesi olmayan kişilerin sürece müdahale etmesi delege adaylarımıza ve oy kullanan üyelerimize saygısızlıktır ” diyerek 
  kamu oyu bilgisine sundu.  

  NURDANE KARAKUŞ

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası
  Sıradaki Haber MTSO YİNE ŞOV MU YAPTI?