Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  11. GÖNÜLLÜ EVİ ATATÜRK MAHALLESİNDE

  Mezitli Belediyesi’nin örgütlü bir toplum yaratma adına hizmete soktuğu 11. Gönüllü Evi Atatürk Mahallesinde açıldı. Yoğun katılımın yaşandığı açılışta konuşan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, gelişmenin ve değişimin yolunun örgütlü bir toplumdan geçtiğini söylediği konuşmasında “İlçemizde örgütlenmenin yolunu Gönüllü Evlerimizle açtık. Mezitli’de yaşayan vatandaşlarımızı tek bir çatı altında toplayarak,toplum yararına ortak hedefler için birleştirmeyi başardık” ifadelerine yer verdi.

  Bu haberin fotoğrafı yok

  Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın adına vatandaşların belediye çalışmalarına destek olması ve çeşitli sosyal, kültürel etkinliklere katılması amacıyla hayata geçirdiği 11. Gönüllü Evi, Atatürk Mahallesinde hizmete açıldı. Atatürk Mahallesi Gönüllü Evi’nin açılışına, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra, CHP Mezitli İlçe Başkanı Bayram Yıldırım, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, sivil toplum örgütü temsilcileri, vatandaşlar ve çok sayıda gönüllü katıldı.
  Mezitli Belediyesi Zumba Ekibi’nin dans gösterileri ile renklendirdiği açılışta Başkan Tarhan, gönüllü evi içerisinde oluşturulan kitaplık için Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Osmanlı’dan Cumhuriyet’e geçişi, kurtuluş ve kuruluşunu anlattığı Nutuk kitabını hediye etti. Başkan Tarhan, açılışa katılan tüm çocuklara kitap dağıttı. 
   
  Açılışta konuşan Atatürk Mahallesi Muhtarı Badegül Kaptan,  yaptığı hizmetlerle mahallesine değer katan Başkan Tarhan’a teşekkür etti.
   
  GÖNÜLLÜ EVLERİMİZ VATANDAŞ İLE BELEDİYE ARASINDA KÖPRÜ OLDU

  Göreve geldiği ilk günden itibaren belediyesi ile iç içe çalışan örgütlü bir toplum oluşturma çabası içerisinde olduğunu ifade eden Başkan Tarhan, Mezitli’de herkesin gönüllü olarak belediyeye destek olmasını istedi. Gönüllü evleri sayısını sürekli çoğaltmaya gayret gösterdiklerini ifade eden Başkan Tarhan, “Gönüllü evlerimiz bizimle vatandaş arasında bir köprü oluyor. Bu yolla yaptığımız hizmetleri daha iyi anlatabiliyor, vatandaşımızın çalışmalarımıza destek vermesini sağlamış oluyoruz. Mezitli, örgütlü bir toplum olacak demiştik. Bu anlamda ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bunlardan bir tanesi de gönüllü evlerimiz. İlçemizin çeşitli yerlerinde açtığımız gönüllü evimize gelen her vatandaşımız, burada sanatsal faaliyetlerini yürütüyorlar. Türkiye’de bu tür çalışmalar yapmak, oldukça zor. Çünkü sosyal devlet ilkesi maalesef daha hayata geçmedi. Biz Mezitli’de, zor olanı yaparak, ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızı tek bir çatı altında toplamayı başardık. İlçe halkı, bizleri seviyor, birçok etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmıyor” dedi.
   
  HER GÖNÜLLÜ EVİ ÇEVRESİNİN KOŞULLARINA GÖRE FAALİYET YÜRÜTÜYOR

  Açtıkları gönüllü evlerinde vatandaşların çeşitli faaliyetlerde bulunduğu bilgisini veren Başkan Tarhan, “Gönüllü evi siyasi düşüncesi ne olursa olsun herkesin her türlü faaliyeti gösterebileceği bir yer. Diğer gönüllü evlerimizi ulusal basına yansıyan başarılı çalışmalar gerçekleştiriyor. Ürettiklerini satıp çocuk okutan, resim, müzik, dans kursları açanlar var. Herkes kendi mahallesinin özgün koşullarına göre projeler üretebilir. Türkiye’de hiçbir kentte olmayan ancak son derece başarılı olan bir proje. Ben buna inanıyorum. Eğer insanları gönüllü olarak üretim içerisine sokmaz isek başaramayız” dedi.
   
  “ÇOCUKLARIMIZIN GÖSTERDİĞİ DUYARLILIĞI GÖSTEREMİYORUZ”

  Tarhan: “Geçtiğimiz günlerde mahalle arasında okudukları kitapları satarak sokak hayvanlarına yiyecek alan 3 tane 10-12 yaşında çocuğu ziyaret ettim. Bir süre de belediye önüne davet ederek bende onlarla birlikte satış yaptım. Bu çocuklarımızın göstermiş olduğu duyarlılığı biz gösteremiyoruz. Bizim yapamadığımızı yapıyorlar. 7 yaşında da olsak 70 yaşında da olsak. Hepimizin yapacağı bir şey var” diye konuştu.
  Açılışın ardından düzenlenen Halk Günü toplantısında vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Tarhan, sorun ve önerileri dinledi. Başkan Tarhan, birim müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda gelen şikayet ve önerileri, verdiği talimatlarla çözülmesini sağladı. 

  Bültendir

  YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, Adana
  Sıradaki Haber Adana ve Mersin’in kuzeyinde ‘gök gürültülü yağış’ uyarısı