21 Eylül 2023

AYVAGEDİĞİ’NE 2 DOKTOR YETMİYORDU! TEK DOKTORA İNDİ..!

Toroslar İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Ayvagediği Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli iki doktor yetmez iken tek doktora indirildi! Çoğu çocuk ve yaşlı hastalar uzun süre sıra beklemeye devam ediyor.
Bu defa yayla sezonunun kapanması ile emekliler ve öğrencilerle çoğalan nüfus ile yine sağlık merkezi önünde uzun kuyruklar devam ediyor. Sağlık kontrolü veya ilaç yazdırmak için gelen vatandaş dışarıda sıraya giriyor ve uzun bir süre sırasının gelmesini bekliyor.
“İKİ DOKTOR YETERLİ GELMİYORDU NEDEN TEKE DÜŞTÜ!”
Ayvagediği Aile Sağlığı Merkezi’ne gelen ve uzun süre sıra bekleyen çoğu yaşlı hastalar, aşırı kalabalık nedeniyle görevli sadece tek doktorun yetersiz kaldığını belirtti. Yaşlı ve çocuklu hastaların sıra beklerken büyük sıkıntı yaşadığını da belirten hastalar, “Ayvagediği Aile Sağlığı Merkezi’ne sadece Ayvagediği’nde yaşayanlar değil buraya misafir olarak gelenlerde var. Bilindiği gibi Gözne’den ve çevre mahallelerden de insanlar geliyor. Doğal olarak özellikle emekli hasta ve ilaç yazdırmak isteyenlerin sayısı artıyor. İlçe Sağlık Müdürlüğü neden doktor sayısını teke düşürdü. İki doktor yetmiyordu! Yetkililerin acilen teke düşürülen doktor sayısının artırılmasını istiyoruz.” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir