21 Eylül 2023

4 pelikan denizde tatilcilere eşlik etti, renkli görüntüler ortaya çıktı

TÜRKİYE'NİN TURİZM MERKEZLERİNDEN MERSİN'DE 4 PELİKAN TATİLCİLERE EŞLİK ETTİ, ORTAYA RENKLİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI. (HALİL İBRAHİM VARLI/MERSİN-İHA) Türkiye'nin turizm merkezlerinden Mersin'de 4 pelikan tatilcilere eşlik etti, ortaya renkli görüntüler ortaya çıktı.

Türkiye’nin turizm merkezlerinden Mersin’de 4 pelikan tatilcilere eşlik etti, ortaya renkli görüntüler ortaya çıktı.
Akdeniz’e 321 kilometrelik kıyısı bulunan bir birinden farklı sahil, koy ve tatil mekanları ile dikkat çeken Mersin’de zaman zaman renkli anlar yaşanıyor. Tatilcilerin gözde mekanları arasında yer alan noktalarda Erdemli ilçesine bağlı Kumkuyu olarak bilinen Zincirlikuyu mevkiine gelen tatilciler, her yıl olduğu gibi bu sene de pelikanların sürprizi ile karşılaştı. 4 pelikan önce denize girdi, tatilcilerin arasında gezinip sahile çıktı. Burada tatilcilerin arasında gezinmeye devam eden pelikanlara çocuklar kadar yetişkinler de ilgi gösterdi. Hayvanlardan bazen korkan bazen de seven çocukların o anları renkli görüntüler oluşturdu. Tatilciler karşılarında gördükleri pelikanların fotoğraflarını çekti.

“Şimdi 4 tane olmuşlar çok sevindik”
Yıllardır bölgeye tatile gelen Kerem Baydur ise, “Ben yıllardır buraya gelir kampımı kurarım. Burada da bize güzelce eşlik eden pelikanlar olur. Daha önce iki taneydi şimdi de 4 tane olmuşlar. Buna da çok sevindik, mutlu olduk. Onlarla birlikte yüzüyoruz. Daha önce çadırımıza kadar gelmişlerdi ellerimle de beslemiştim. Çocuklarım da mutlu olmuştu. Buraya geldiğimizde huzur buluyoruz” dedi.
Çocuklar, pelikanlarla birlikte tatil yapmanın güzel olduğu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir