21 Eylül 2023

Bozan: ‘Bu barış, halkımızın birlik ve beraberliğine vesile olsun’

HDP Mersin İl Örgütü, aralarında husumet bulunan Kırgeç ve Ekinci aileleri arasındaki husumeti sonlandırarak, barışa vesile oldu. Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, “Bu iki ailemizin arasında kararlılıkla oluşan barışın, halkımızın birlik ve beraberliğine vesile olmasını diliyorum” dedi.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin İl Örgütü, Kırgeç ve Ekinci aileleri arasındaki husumeti barışla neticelendirdi. Aileler, HDP Toroslar ilçe binasında bir araya gelerek batışa el sıkıştı.
Programda; Yeşil Sol Mersin Milletvekilleri Av. Ali Bozan ve Perihan Koca, HDP Mersin İl Eşbaşkanları Bedriye Kuş ve Hoşyar Sarıyıdız ile Toroslar ilçesi üye ve yöneticileri yer aldı.
BOZAN: “BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ ÇOK ÖNEMLİ”
Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, barışın önemine değinen bir konuşma yaptı. Bozan, “Birlik ve beraberliğimiz çok önemli. Aramızda çıkan sorunları diyalogla çözebiliriz. Husumetin hiç kimseye faydası yoktur. Dolayısıyla bugün iki ailemiz, aldıkları barış kararıyla bir aradalar. Bu barışın, halkımızın birlik ve beraberliğine vesile olmasını diliyorum. Barışa vesile olan partili arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.
KOCA: “BARIŞA ATTIĞINIZ BU ADIM ÇOK KIYMETLİ”
Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca, “Bugün burada olmak benim için çok kıymetli. Çünkü kıymetli olan sizin barıştan yana olan tavrınız. Bu attığınız barış aşımından dolayı sizleri saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.
HDP Mersin İl Eş başkanları Bedriye Kuş ve Hoşyar Sarıyıldız da aileleri selamlayarak barış kararından dolayı aileleri tebrik etti.
Konuşmaların ardından aileler, aralarındaki husumeti kucaklaşarak sonlandırdı. (Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir