21 Eylül 2023

ADD KURUCU ÜYESİ PROF. DR. MUSTAFA ALTINTAŞ’TAN ÇAĞRI: ADD, CHP GENEL MERKEZİ’NE ‘SİYAH ÇELENK’ KOYMALI

“ADD, laik, demokratik ve sosyal hukuk devletine karşı görevini savsaklayan, aymazlık ve sapkınlık içinde debelenen CHP Genel Başkanı’na yazılı bir uyarıda bulunmalı.”

ADD Kurucu Üyesi ve Kurucu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Altıntaş Laik Cumhuriyet’in, topyekun, eylemli, söylemli ve örgütlü bir saldırı altında olduğunu, CHP’nin de kurucusu olduğu Laik Cumhuriyete yapılan saldırılara susarak, görmezlikten geldiğini, hatta Diyanet Akademisi kuruluşunu onaylayarak destek verdiğini, böylece Atatürk Devrim ve İlkelerine de sahiplenme kutsal görevine de ihanet ettiğini belirtti.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Laik Cumhuriyet’e karşı tüm yapılanlara sessiz kaldığını söyleyen Prof. Dr. Altıntaş uyarı dolu önemli açıklamalarda bulundu.
“LAİK CUMHURİYET ÖRGÜTLÜ VE BİLİNÇLİ BİR SALDIRI ALTINDA!”
Prof. Dr. Mustafa Altıntaş yaptığı açıklamada, “Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), 19 Mayıs 1989’da, Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a çıkmasının 70. yılında kuruldu. Kurucu Genel Yönetim Kurulu’nun Ulusa yaptığı ilk çağrı, Laik Cumhuriyete açıktan saldırıların doruğa tırmanışı nedeni ile, ‘Laikliğe Çağrı’ olmuştu. Aradan 34 yıl geçti. Laik Cumhuriyet, topyekun, eylemli, söylemli ve örgütlü bir saldırı altında. Bu saldırı, kimi meczupların, tarikat ve cemaatlerin yanı sıra Anayasal organların koruması, desteklemesi ve örgütlendirilmesi yardımıyla yapılmaktadır. Bilinçli olarak üretilen cehalet, toplumumuzu da sarmalamış ve boğar boyutlara varmıştır.” dedi.
“CHP, ATATÜRK DEVRİM
VE İLKELERİNE İHANET EDİYOR!”
ADD’nin, kendisini Atatürk’ün kalıtçısı olarak, laik Cumhuriyete ve uygar yaşam biçimimize yapılan bu örgütlü saldırılara karşı koymak için kurulduğunu anlatan Altıntaş, “Bunun yanısıra Atatürk tarafından kurulmuş olan kurumları da, Atatürk ilke ve devrimlerini koruma noktasında izlemektedir. CHP, bu kurumların en önünde gelmektedir. CHP, kurucusu olduğu Laik Cumhuriyete yapılan saldırılara susarak, görmezlikten gelerek, hatta Diyanet Akademisi kuruluşunu onaylayarak destek vermekte ve Atatürk Devrim ve İlkelerine de sahiplenme kutsal görevine de ihanet etmektedir.” diye belirtti.
“CHP GENEL BAŞKAN ELİYLE BİR SAPKINLIĞA DÜŞTÜ”
CHP’nin, bundan da öte, Genel Başkanı eliyle, CHP ve Atatürk ve Atatürk Cumhuriyeti’ne karşıt düşman kadrolarla yol alma gibi bir sapkınlığa yönelmiş olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Mustafa Altıntaş, “Bütün bu nedenlerle, ADD Kuruluş Amacı doğrultusunda ‘görev başı’ yaparak; laik, demokratik ve sosyal hukuk devletine karşı görevini savsaklayan, aymazlık ve sapkınlık içinde debelenen CHP Genel Başkanı’na yazılı bir uyarıda bulunarak, tarihsel yükümlülüğünü yerine getirmelidir. Hazırlanacak metin, ADD Örgütü ve üyelerinin katılımı ile, Genel Başkana verilmeli ve CHP Genel Merkezi önüne, ‘Siyah çelenk’ konulmalıdır. Aynı metin, Anıtkabir’e topluca gidilerek Atatürk’e de sunulmalıdır.” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir