21 Eylül 2023

TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNLARI ÇALIŞMA HAYATINA UĞURLANDI

ARZU ÖZER
Mersin Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu 2022-2023 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleşti.
MEÜ Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene MEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Pürhan Barbaros Tuncer, akademik ve idari personel ile mezunlar ve yakınları katılım sağladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan törende açış konuşmasını MEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin yaptı. Prof. Dr. Çetin, “Ülkemizin geleceğine yön veren, güçlü olan öğrencilerimizi mevcut şartlar altında en yüksek donanımla mezun etme gayretimiz bundan önce olduğu gibi bundan sonra da aynı görüş ve çağın gereksinimlerine uygun olarak modern, teknik ve bilimsel süreçleri kapsayan bir anlayışla devam edecektir.” dedi. Mezunlarımıza da seslenen Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin, “Kıymetli öğrencilerimiz, eğitim ve öğretim bir süreçtir. Burada temellerini oluşturduğunuz bilgileri ulusal ve uluslararası alanda takip ederek bu bilgi ve birikimleri yeni nesillere aktarmak yalnızca kişisel gelişiminize değil, ulusun bir ferdi olarak önemli bir göreviniz. Ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz. İnanıyorum ki, sizler de umutlarımızı ve güvenimizi boşa çıkartmayacaksınız. Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyerek bilgi ve birikimlerinizi ülkemizin değerli evlatlarına hizmet olarak sunacaksınız. Sizlerin dürüst, çalışkan, adalet anlayışı gözeten saygılı ve şefkatli bireyler olmanız en büyük arzumuzdur. Bundan sonraki her başarınız bizler için gurur kaynağı olacaktır. Mezuniyetinizi tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim.” ifadelerini kullandı.
“Bundan sonra kendi ayakları üzerinde duracak ve kendi hayatlarına yön verecekler”
Çetin’in ardından söz alan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Pürhan Barbaros Tuncer, “Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu adını almamızla birlikte 16. dönem mezunlarımızı çalışma hayatlarına uğurluyoruz. Bundan da ayrıca gururluyuz. Öğrencilerimizin aileleri iki yıl önce evlatlarını bize teslim etti. Şimdi de bizlere teslim edilen emanetleri iade etme zamanı geldi. Değerli velilerimiz şundan emin olabilirsiniz; emanetinize iyi bakmak, onları söz verdiğimiz bilgi donanımlarıyla yetiştirebilmek için elimizden geleni yaptık. Özenle, sabırla ve büyük emeklerle yetiştirdiğiniz çocuklarınız bugün Üniversitemizden mezun oluyorlar. Bundan sonra kendi ayakları üzerinde duracak ve kendi hayatlarına yön verecekler. Onlarla ne kadar gurur duysanız azdır.” dedi.
Konuşmasının son kısmında mezunlara seslenen Prof. Dr. Tuncer, “Bugünden itibaren yeni yaşam deneyimlerini içinde barındıran bir süreç başlıyor. Kendinizi yenilemek ve sürekli olarak geliştirmek bu sorumlulukların başında geliyor. Diğer bir sorumluluğunuz ise çevrenize ve yakınlarınıza, çalışma arkadaşlarınıza iyi ve çalışkan birer insan olmanın gereklerini davranışlarınızla göstermek ve örnek olmaktır. Başkalarına faydalı olun. Dürüst ve ahlâklı olun. Unutmayın ki, dürüstlük ve ahlâk her zaman kazanır. Hepinizi tekrar tebrik ediyor. Sizleri iyi dilekler ve sevgiyle uğurluyorum. Yolunuz açık olsun.” ifadelerini kullandı.
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrenci temsilcisi Gamze Özer ise mezun öğrenciler adına gerçekleştirdiği konuşmada; ortak bir sevinci paylaşmak için burada toplanıldığını belirterek, ailelerine ve hocalarına teşekkür etti.
Yüksekokul birincisi mezunu Okan Uçucu’nun mezuniyet törenine katılamamasından dolayı Yüksekokul ikincisi Gamze Özer’e plaket ve temsili diploması Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çağrı Çetin, Yüksekokul üçüncüsü Manuella Metin’e plaket ve temsili diploması Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Pürhan Barbaros Tuncer tarafından takdim edildi.
Dereceye giren öğrencilere plaket ve temsili diploma takdim edilmesinin ardından, mezun olan diğer öğrencilere temsili diplomaları, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları tarafından takdim verildi.
Mezuniyet töreni, öğrencilerin keplerini havaya atması ve hep beraber 10. Yıl Marşı’nı söylemelerinin ardından sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir