21 Eylül 2023

Mersin’de çocuk futbol turnuvası başladı

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KENTTE HEM SPORU YAYGINLAŞTIRMAK HEM DE TEŞVİK AMACIYLA SPORA OLAN DESTEKLERİNİ SÜRDÜRMEYE DEVAM EDİYOR. BÜYÜKŞEHİR BU ÇERÇEVEDE, GEÇEN SENE İLKİNİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİ 11-12 YAŞ GRUBU FUTBOL ŞENLİK LİGİ'NİN BU SENE İKİNCİSİNİ ORGANİZE EDİYOR. (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA) Mersin'de 65 takımda 650 çocuğun mücadele ettiği futbol turnuvası başladı.

Mersin’de 65 takımda 650 çocuğun mücadele ettiği futbol turnuvası başladı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentte hem sporu yaygınlaştırmak hem de teşvik amacıyla spora olan desteklerini sürdürmeye devam ediyor. Büyükşehir bu çerçevede, geçen sene ilkini gerçekleştirdiği 11-12 yaş grubu Futbol Şenlik Ligi’nin bu sene ikincisini organize ettiği bildirildi. Bu çerçevede 65 takımda 650 civarında çocuğun mücadele ettiği turnuva başladı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Futbol Şenlik Ligi’nin, 11-12 yaşındaki çocuklara yönelik bir turnuva olduğunu ifade eden Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın, “Söz konusu turnuva, Türkiye Futbol Federasyonu ile ortaklaşa yaptığımız bir organizasyon. Turnuvada 65 takım ve 650 civarında çocuğumuz mücadele ediyor. Geçen sene ilkini yaptığımız bu turnuvanın, bu yıl ikincisini yapıyoruz. Çocuklarımız için keyifli bir organizasyon oluyor. Çocuklarımız sporun her türlü güzelliğini sergiliyorlar. Bu tür organizasyonlar, Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak onlara ne kadar destek verdiğimizin ve yanlarında olduğumuzun da bir göstergesi oluyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir