21 Eylül 2023

Mersin Kent Konseyi, ‘fikri mülkiyet bilincinin geliştirilmesi’ üzerine öğrencilere atölye düzenledi

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KÜLTÜREL FAALİYETLERİNİ VE ETKİNLİKLERİNİ GENÇLERLE BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR. MERSİN KENT KONSEYİ TARAFINDAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN DESTEĞİ İLE AKADEMİSYENLERİN VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN KATILDIĞI 'ÜNİVERSİTELERDE FİKRİ MÜLKİYET BİLİNCİNİN GELİŞTİRİLMESİ' KONULU ATÖLYE ÇALIŞMASI DÜZENLENDİ (KORAY ÜNLÜ/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesi, kültürel faaliyetlerini ve etkinliklerini gençlerle buluşturmaya devam ediyor. Mersin Kent Konseyi tarafından Büyükşehir Belediyesinin desteği ile akademisyenlerin ve üniversite öğrencilerinin katıldığı 'üniversitelerde fikri mülkiyet bilincinin geliştirilmesi' konulu atölye çalışması düzenlendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kültürel faaliyetlerini ve etkinliklerini gençlerle buluşturmaya devam ediyor. Mersin Kent Konseyi tarafından Büyükşehir Belediyesinin desteği ile akademisyenlerin ve üniversite öğrencilerinin katıldığı ‘üniversitelerde fikri mülkiyet bilincinin geliştirilmesi’ konulu atölye çalışması düzenlendi.
Atölye çalışması, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Belgesel Sinemacılar Birliği’nin Mersin Sinema Ofisi işbirliği ile gerçekleşti. Belgesel sinemanın üretim, hazırlanma ve proje aşamalarının iki bölümde ele alındığı atölyede, Belgesel Sinemacılar Birliği Yönetim Kurulu üyesi Kurtuluş Özgen, Yapımcı ve Yönetmen Erdem Murat Çeliker, belgesel sinemacılığında fikri mülkiyet hukuku ile ilgili danışmanlık sağlayan avukat Murat Ocakcan öğrencilere bilgiler verdi. Atölyenin ilk aşamasını belgesel sinemanın temel çerçevesi ve proje hazırlama üzerine oluşturduklarını söyleyen Kurtuluş Özgen, “İlk etapta belgesel, sinema ve üretim şartları üzerine bir seminer gerçekleştirdik. Erdem Murat ise öğrencilerimize, proje dosyası hazırlama ve onu ulusal ve uluslararası fonlara sunma üzerine bilgilerini aktardı” dedi.
Sanata ve sanatçıya olan desteklerinden dolayı Mersin Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden Özgen, “Sadece bizim projemize destek vermesinin dışında değişik sanat disiplerine verdiği desteklerden dolayı Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını takdirle karşılıyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir