21 Eylül 2023

Belediyeden çocuklara bayram dondurması

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL HİZMETLER DAİRESİNİN ÇOCUKLARI SEVİNDİREN VE AĞIZLARINI TATLANDIRAN DONDURMA DAĞITIMLARI BU BAYRAM DA YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ. (İHA/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesinin çocukları sevindiren ve ağızlarını tatlandıran dondurma dağıtımları bu bayram da yüzleri güldürdü.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesinin çocukları sevindiren ve ağızlarını tatlandıran dondurma dağıtımları bu bayram da yüzleri güldürdü.
Büyükşehir Belediyesi, haftanın 7 günü özellikle dezavantajlı mahallelerde dondurma dağıtımlarını sürdürüyor. Bayramın hemen öncesi başlayan dağıtımlar Kurban Bayramında da ara vermeden devam ediyor. Dondurma dağıtımları, okulların açılacağı güne kadar devam edecek. Günlük olarak hazırlanan Tarsus’un meşhur limon dondurması tek kullanımlık kaplara konularak ‘Vahap Amca’yla tatlı günler’ yazılı araçlara yerleştiriliyor. Tarsus, Yenişehir, Akdeniz ve Toroslar ilçelerinde devam eden dağıtımların bir durağı da Halkkent Mahallesi oldu. Aracı gören çocuklar koşarak limonlu dondurmasını aldı.

“Çocuklar koşarak dondurma almaya geldi”
Sosyal Hizmetler Dairesinde görev alan Neslihan Tutka, dondurma dağıtımını gören çocukların yüzünün güldüğünü söyleyerek, “Vahap Amcay’la tatlı günler projesi’ ile dondurma dağıtımına başladık. Bayram ve okulların tatil olması nedeniyle tüm dezavantajlı mahallelerde dondurma dağıtımına başladık. Mahalle mahalle gezerek çocuklara dondurma dağıtmaya geldik. Çocuklar çok heyecanlı bir şekilde karşıladı bizi. Havanın sıcak olması nedeniyle de tüm çocuklar koşarak dondurma almaya geldi. Biz de bu heyecana vesile olduğumuz için çok mutluyuz. Tüm çocuklar bu hediyemizden dolayı çok mutlular. Herkese iyi bayramlar diliyorum” dedi.
Dondurmasını alan Talhacan Bulut, “Güzel görünüyor. Çok sıcak, çok teşekkür ederiz. Çok mutlu olduk. Herkese dağıtıyorsunuz” ifadelerini kullandı. Başkan Seçer’e de teşekkürünü ileten Bulut, “Ellerinden öpüyorum onun” ifadelerine yer verdi.
Çocuklardan Dilan Durmuş, “Limonlu dondurma severim. Çok mutlu oldum. İyi bayramlar” derken, Leyla Durmuş da “Bayram sürprizi dondurma dağıttılar çocukları sevindirmek için. Çok teşekkür ederiz gönderdikleri için. İyi bayramlar” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir