29 Mayıs 2023

‘Bütün halkımızı oy kullanmak için sandıklara çağırıyoruz’

GÜL ÇAĞLAR
DİSK Genel İş Sendikası Mersin Şubesi yaklaşan 28 Mayıs seçimleri ile ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamayı yapan Başkan Kemal Göksoy, iktidar tarafından seçim süreci ve sandık güvenliğine yönelik oy ve ötesini, avukatları ve muhalif güçleri hedef alarak saldırı ve linç girişimin kınadı.
Göksoy, “Yine derin güçler her zaman olduğu gibi hilelerden vazgeçmediler.” diyerek, “Basın açıklamamızın başında belirtmek isteriz ki seçim süreci ve sandık güvenliğine yönelik, iktidarın oy ve ötesini, avukatları ve muhalif güçleri hedef alarak saldırı ve linç girişimini şiddetle kınıyoruz. Ülkemizde geçmişte yabancısı olmadığımız seçim entrikalarının yeni bir uygulamasıyla karşı karşıya kaldık. Yine derin güçler her zaman olduğu gibi hilelerden vazgeçmediler ve her türlü hileye rağmen mevcut iktidar ve onun tek adamı kazanamadı.” dedi.
“Halkın kuru soğana muhtaç olması yeter artar bile”
21 yıldır anti-demokratik uygulamalarla ülkeyi getirdikleri başkanlık rejimi ile uyguladıkları politikada Türkiye ekonomik, sosyal ve kültürel boyutu ile geriye giderken çalışan ve üreten işçi, çiftçi, esnafın her geçen gün daha da yoksullaştığını söylyen Göksoy, “Açlık sınırının altında asgari ücret reva görülen işçinin geldiği durumu ve muhteşem yüzyılı özetlemeye halkın kuru soğana muhtaç olması yeter artar bile. AKP döneminin övündüğü başkanlık rejiminin yaratığı tahribat ortadadır. İnsanca çalışmamız ve insanca yaşamamız bir yana, hayatta kalmamızı bile sağlamaktan çok uzak bir düzenle karşı karşıyayız. Biz işçiler ve emekçiler olarak 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde vereceğimiz karar ülkemizi hangi cumhurbaşkanının yöneteceğinden ibaret değildir. Bu seçim bizim için esas olarak adaleti ve demokrasiyi ağır biçimde tahrip eden, ülkeyi şirket gibi yöneterek depremde milyonları enkaz altında bırakan, otoriter başkanlık sistemini değiştirmek için kimseyi ötelemeden ve parçalamadan birlik olacağımız bir seçimdir.” şeklinde konuştu.
“Çocuk istismarını, kadın cinayetlerini oylayacağız”
Göksoy son olarak şunları söyledi;
Biz Genel İş Sendikası Mersin Şubesi olarak emeğimizi hiçleştiren alın terimizin ve emeğimizin karşılığında daha fazla vergi ve sömürü sistemini dayatan mevcut iktidarın kaybetmesi için ölüme karşı yaşamı, savaşa karşı barışı, esarete karşı özgürlüğü, geleceği, gençliği, çocukları, eğitimi, bilimi, laikliği, adaleti, tek adam rejimini, domoz bağını, çocuk istismarını, kadın cinayetlerini oylayacağız. Bunun için örgütlü olduğumuz bütün işyerlerini önce oy kullanmaya gitmelerini sonra da sandıklara ve oylarımıza sahip çıkarak 28 Mayıs’ta bu köhnemiş düzene karşı bizler buradayız, bir aradayız ve bu karanlığı yıkarak Emeğin Aydınlık Türkiye’sini hep birlikte kurmaya davet edeceğiz.Şimdi her zamankinden daha çok eşitlikçi, özgürlükçü, demokratik, barışçıl, laik ve bilimsel bir ülkeye hiç olmadığımız kadar ihtiyacımız var. Bunu gerçekleştirmenin tek ve en doğru yolu 28 Mayıs’ta kullanacağımız oylarımızla değişimi, dönüşümü sağlamaktan geçiyor. Bundan dolayı başta üyelerimiz olmak üzere bütün halkımızı oy kullanmak için sandıklara çağırıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir