8 Haziran 2023

BAKAN NEBATİ PROTESTO EDİLDİ

BİLAL BAKIRDÖVEN
Yeni Mersin İdman Yurdu’nun, Yomraspor’u yenerek şampiyon olduğu karşılaşmanın ardından tribünleri selamlamak isteyen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, taraftarların protestosuyla karşılaştı. Taraftarlar Nebati’yi yuhaladı, ‘Meclis’te Hizbullah istemiyoruz’ sloganlarını attı.
KULÜP, PROTESTOYU KINADI TARAFTAR TEPKİ GÖSTERDİ
Yaşananların ardından kulüpten, “Yeni Mersin İdman Yurdu Kulübü olarak bugüne kadar tüm siyasi görüşlere saygımızı ve mesafemizi koruyarak, şehrimizin takımının siyaset üstü olduğu bilinciyle hareket ettik. Bugünkü maçın ardından şampiyonluğumuzu gölgede bırakan, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Nureddin Nebati’ye karşı yapılan olumsuz davranışları kınıyoruz.” açıklaması yapıldı.
Bu açıklamanın yapılmasına taraftar tepki gösterdi. Taraftarlar, ”Hiç bir olay Mersin İdmanyurdu’nun şampiyonluğunu gölgede bırakamaz. Siyasiler gelip geçici Mersin İdmanyurdu bakidir. Seyirciye gem vuramazsınız. Başka birineyapılsa aynı açıklamayı  yapacak mıydınız? Bir siyasi geliyor diye takımın gerçek sahibi taraftarın önüne barikatlar çekip taraftarın haklı şampiyonluk kutlama isteğini, sahaya inmesini engellersin fakat fikirleri engelleyemezsin. Siyaset üstüyüz diyorsan sahaya siyaseti sokmayacaksın! Bizim sloganlarımız her zaman buydu: Mustafa Kemal’in askerleriyiz! sağa sola kaymaz yolumuz Mersin İdman Yurduluyuz!’ dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir