8 Haziran 2023

MERSİN’DE 19 MAYIS COŞKUSU

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Valiliği tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 104. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen resmi kutlama programına katıldı. 19 Mayıs kutlamaları Mersin’de coşkulu bir şekilde gerçekleşirken; gençlerin sergilediği birbirinden güzel gösteriler, aralarında Başkan Vahap Seçer’in de bulunduğu izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.
19 Mayıs, Mersin’de coşku ile kutlandı
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen kutlama programına; Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ve eşi Yıldız Pehlivan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin milletvekilleri, ilçe Belediye Başkanları, kent protokolü, gaziler, öğrenciler ve Mersin halkı katılım sağladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi.
Tören; Gençlik Merkezi Üyesi Ayşe Erdemci tarafından okunan şiirin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenler Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileri ile devam etti.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi de kutlama programında gösterilerini sergilerken, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü artistik jimnastik ve tekvando gösterileri yapıldı. Kutlama programı; Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, Toroslar Halk Eğitim Müdürlüğü ve Mersin Polifonik Korolar Derneği’nden oluşan Gençlik Korosu’nun, Mersin Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde gerçekleştirdiği konser ile sona erdi.
“Türk genci, bugünün ve yarının en büyük güvencesidir”
Törende, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Demir yaptı. Demir, “Bugün 19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 104. Yıldönümü. Samsun’un vatanperver insanlarını selamlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının taşıdığı ruhla azimle, sizleri selamlıyorum. Milletimizin tüm onur ve asaletiyle tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcı olan 19 Mayıs; gençlik ve gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçileri, bugünün ve yarınların en büyük güvencesidir. Bugün Birlik, beraberlik anlayışı içinde, birbirine sevgi ve saygı ile yaklaşan en üst düzeyde eğitim almış, teknolojik yeteneklerle donatılmış Türk Gençliğinin, Milli Bağımsızlık Mücadelesindeki inanç, birlik ve beraberlik ruhunu aynı kararlılıkla sürdürmektedir” dedi.  (Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir