8 Haziran 2023

Mersin Büyükşehir Tiyatrosu’na 2 ödül

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU, DİREKLERARASI SEYİRCİLERİNİN OLUŞTURDUĞU 'HALK JÜRİSİ' TARAFINDAN 2 DALDA ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ. (İHA/MERSİN-İHA) Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Direklerarası Seyircilerinin oluşturduğu 'Halk Jürisi' tarafından 2 dalda ödüle layık görüldü.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Direklerarası Seyircilerinin oluşturduğu ‘Halk Jürisi’ tarafından 2 dalda ödüle layık görüldü.
‘Halk Jürisi’ üyeleri, 2022-2023 tiyatro sezonunda aralarında Mersin’in de olduğu 18 ilde sahnelenen oyunları seyrederek performans, tasarım ve yapımlar kategorilerinde değerlendirdi. Değerlendirmede ilgili kategorilerde başarılı görülen oyunlar, oyuncular ve tiyatrolar ödüllerini aldı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu değerlendirmeler sonucunda 2 dalda ödül aldı. Şehir Tiyatrosu oyuncularından Ceren Özmen, ‘Gözlerimi kaparım vazifemi yaparım’ oyunundaki performansıyla ‘Umut veren genç kadın oyuncu ödülü’nün, Ömer Faruk Ustaoğlu yine aynı oyundaki performansıyla ‘Umut veren genç erkek oyuncu ödülü’nün sahibi oldu. Oyuncular, ödüllerini Manavgat Kent Tiyatrosu’nda düzenlenen törende alacak.
“Bu ödül bizi daha çok motive etti”
Kendisini ödüle layık gören Halk Jürisine teşekkür eden Ceren Özmen, “Çok mutluyum, heyecanlıyız. Özellikle son dönemlerde toplumsal olarak sıkıntı yaşadığımız bu süreçte bireysel olarak bize olsa bile ekibimiz adına aldığımız bu ödül bizi daha çok motive etti” dedi. Deprem felaketi nedeniyle tiyatro oyunlarını sahnelemeye bir süre ara verdiklerini kaydeden Özmen, “Mayıs ayıyla beraber 3 yeni oyunumuz; hatta biri sahnelendi, 2 tane yeni oyunumuzla beraber seyircilerimizle buluşmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.
“Direklerarası’nın böyle bir ödüle layık görmesi beni çok mutlu etti”
‘Umut veren genç erkek oyuncu ödülü’nün sahibi oyuncu Ömer Faruk Ustaoğlu, ödül almanın kendisini çok mutlu ettiğini belirtti. Kendisini ödüle kavuşturan oyundan bahseden Ustaoğlu, “Büyük bir emek verdiğimiz bir projeydi, Haldun Taner’in ‘Gözlerimiz kaparım vazifemi yaparım’ adlı oyunu. Dansıyla, oyunuyla, içinde yer alan arkadaşlarımın büyük emeği olan bir oyundu. Ben de orada ‘Vicdani’ adında bir karakteri canlandırıyordum. Çok yoruluyorduk, tabi ki herkes gibi ben de çok yoruluyordum. Bu emeklerin sonucunda 3-5 aylık provanın ardından seyirci ile buluştuktan sonra Direklerarası’nın böyle bir ödüle layık görmesi beni çok mutlu etti. Çok teşekkür ediyorum, mutlu ve gururluyum” diye konuştu.  (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir