8 Haziran 2023

SOHBET KÖŞESİ: BAŞARILI OLMANIN YOLU İNANMAKTAN GEÇER KAZANDIĞIMIZ ZAFERLERİ İMANIMIZA BORÇLUYUZ

14 Mayıs 2023’de Cumhurbaşkanı ve Milletvekilliği seçimi için sandık başına gideceğiz.
Her iki seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.
Seçimlere az bir süre kala maalesef acı bir gerçekle karşı karşıyayız.
Bu seçimlerde ilk defa PKK, PYD, YPG, DEAŞ gibi bölücü terör örgütleriyle FETÖ terör örgütü meşrulaştırılıyor, sandığa getiriliyor.
14 Mayıs oyunu bozma seçimidir. İktidar ve muhalefet partilerine gönül verenler kardeşlerimiz  şehitlerimizin kanının yerde kalmaması için oylarıyla terör örgütlerinin bu oyunlarını bozmalıdır..
Oy bir vebaldir. oy bir namustur, oy bir şereftir…
Bu seçim başka seçimlere benzemiyor. Oyun büyük…
Hatırlayınız:  Millet İttifakı’nın adayı açıklanır açıklanmaz terör yuvası Kandil, kandilin dışında dağlardaki teröristler, teröre destek veren milletvekilleri ve FETÖ, beyanat vermeye başladılar:
Özetle dediler ki: ‘’14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı alaşağı edeceğiz, cezaevlerinin kapılarını kıracağız, Apo’yu çıkaracağız, Türkiye’yi eyaletlere böleceğiz ve cumhuriyeti değiştireceğiz’ diye.
Aynı şeyleri 2 yıl önce ABD Başkanı söylemişti. Ne demişti; ‘’Darbe denedik olmadı. Vesayet uyguladık olmadı. Tayyip Erdoğan’ı artık seçimle indireceğiz. Muhalefeti destekleyeceğiz. Recep Tayyip Erdoğan’ı indireceğiz’’
Terör odaklarının bu oyununa gelmemeliyiz. Terör ve yandaşlarına verilecek her oy mermi olarak Mehmetçiklerimize sıkılacaktır…
Devletimizin son başarılarında olduğu gibi tarihte kazandığımız zaferlerimizi İslam’ın bize kazandırdığı imanımıza borçluyuz.
Malazgirt’ten Büyük Taarruza kadar yaptığımız savaşların birincisi bize Anadolu’nun kapılarını açmış, sonuncusu ise Anadolu’yu toplu işgalden kurtarmıştır. Türk Milletinin kahramanlığı ile İslam’ın aktif emirleri birleşmiş ve zaferlerimiz ortaya çıkmıştır.
Batıdan, güneyden, kuzeyden saldıran işgalciler temizlenmeseydi Anadolu medeniyeti son bulacaktı. Malazgirt’ten Büyük Taarruza kadar bütün başarılarımızda Anadolu bir odak noktası olmuştur.
Tuna boylarına, Viyana önlerine sefere çıkan Mehmetçiğin elbisesi Anadolu’da dokunmuş, atının üzengisi Anadolu’da dövülmüş, mehterinin kösü-davulu Anadolu’da örülmüş, inanç ve kültürü Anadolu’da işlenmiş, savaş taktikleri, plan ve programı Anadolu’da hazırlanmıştır.
Anadolu hep vermiştir.
Afrika’dan Avrupa içlerine, Kıbrıs’tan Pakistan’a,Hindistan’a,Libya’ya kadar asker vermiş, silah, cephane, yiyecek vermiş, hiç almamıştır.
Savaş sonrasında Anadolu’da yıkılmış yuvalar, öksüz çocuklar, dul kadınlar, bükük boyunlar kalmıştır.
Soruda belirtildiği gibi ülkeyi kalkındırmak için şu anda ekonomik ve iktisadi savaşımız vardır.
Artık zafer için sefere çıkma imkanı yoktur.
Yaşadığımız toprakları yeşertmek, Seyhan ve Ceyhanları, Fırat ve Muratları, kızıl ve yeşil ırmakları zapt etmek, toprağın derinliklerindeki kara altın rezervlerini ak altına dönüştürmek, cephede kazanılan sıcak savaşı cephe gerisinde ekonomik ve iktisadi zaferle tamamlamak tarihi borcumuzdur.
Tatlı göller ve akarsularımızla, Yunanlıların göz diktiği deniz ve adalarımızla dünyanın gıpta edilecek bir ülkesiyiz.
Topraklarımız içinde uzanan 11 bin kilometrelik nehir ve ırmaklarımızla, Karadeniz ve Akdeniz yamaçlarında yüzlerce çay ve derelerimizle, besin, dokuma, maden, selüloz, plastik ve kauçuk sanayinde atılım yapacak imkanlarımız vardır.
Türk Milleti olarak ülkeyi kalkındırmak için iktisadi ve ekonomik yönden bir yerlere gelindiği doğrudur.
Ancak gelinen yer, gelebileceğimiz yerin çok gerilerindedir.
İslam çalışmayı emrederken akarsularımız boşa akıyor.
Topraklarımız kuru. Şehir ve köylerimiz karanlık. Petrol ve madenlerimiz yeterince değerlendirilmiyor.
Denizlerimiz, dağlarımız, göllerimiz, coğrafyamız, tarihi ve stratejik yapımız, nüfus potansiyelimiz her türlü atılımı yapmaya müsaittir.
İslam’ın hamleci ruhu ile tarihte yaptığımız savaşlarımız hep zaferle sonuçlandığı gibi ülkemizi kalkındırmak için iktisadi ve ekonomik savaşımızı da Türklük ve Müslümanlık ruhu ile zaferle sonuçlandırmalıyız.
Milletimiz cephe gerisindeki bu medeniyet savaşını da kazanacak gayret ve inanç potansiyelinde sahiptir.
Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.
Hoşça kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir