8 Haziran 2023

Fırtına ve hortum biri tır iki aracı devirdi, çatıları uçurup seraları parçaladı

MERSİN'İN ANAMUR İLÇESİNDE FIRTINA İLE BİRLİKTE ORTAYA ÇIKAN HORTUM BİRİ TIR İKİ ARACI DEVİRDİ, ÇATILARI UÇURUP SERALARA ZARAR VERDİ. OLAYDA HAFİF TİCARİ ARAÇTA BULUNAN BİR KİŞİ İSE YARALANDI. (HÜSEYİN YILDIZ/MERSİN-İHA) Mersin'in Anamur ilçesinde fırtına ile birlikte ortaya çıkan hortum biri tır iki aracı devirdi, çatıları uçurup seralara zarar verdi. Olayda hafif ticari araçta bulunan 1 kişi yaralandı.

Mersin’in Anamur ilçesinde fırtına ile birlikte ortaya çıkan hortum biri tır iki aracı devirdi, çatıları uçurup seralara zarar verdi. Olayda hafif ticari araçta bulunan 1 kişi yaralandı.
Meteorolojinin uyarısının ardından Mersin’in Anamur ilçesinde kuvvetli rüzgar ve fırtına etkili oldu. Fırtına ile birlikte ortaya çıkan hortum, ilçeye bağlı Sultan Alaaddin, Akarca ve Ören mahallelerinde seraları parçaladı, çatıları uçurdu. Hortum bir tırı devirdi, bir hafif ticari aracı da ters döndürdü. Dereye düşerek ters dönen aracın sürücüsü yaralandı. Yaralı ambulansla hastaneye kaldırıldı. Seralarda ve çilek tarlalarında zarara yol açan fırtına ve hortum ilçede paniğe de neden oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir