30 Mayıs 2023

‘Pazar günü stadı şölene çevirmeliyiz’

BİLAL BAKIRDÖVEN
Eskişehirspor sonrası şoka giren Yeni Mersin İdman Yurdu Yönetimi açıklamalarda bulundu. Caimadaki herkesin tam motive olması gerektiği belirtilen açıklamada, “Karşılaştığımız Eskişehirspor müsabakasında
sergilediğimiz ruhsuz mücadele ve kötü futbol sonucunda aldığımız yenilgi ile şehrimizi ve taraftarlarımızı üzdüğümüz ve hayal kırıklığına uğrattığımız için özür dileriz. Şehir olarak; inancımızı kaybetmeden, moralimizi bozmadan, aldığımız talihsiz yenilgiyi şampiyonluk yolunda bir yol kazası olarak düşünerek, Pazar günü evimizdeki Karşıyakaspor müsabakasına odaklanmaya ihtiyacımızın olduğu gerçeğiyle taraftarlarımızdan ricamız bu müsabakaya hep birlikte motive olmamız ve Pazar günü stadı şölene çevirmemizdir.” denildi.
“Dünü geride bırakarak yarına hazırlanacağız”
Açıklama şöyle sürdü;
“Eskişehirspor taraftarlarının, centilmenlik dışı davranışlarıyla, takımını desteklemeye kendi imkanlarıyla gelen taraftarlarımıza uyguladığı alçakça saldırıyı lanetliyor, maç esnasında tribünde ve protokolde 90 dakika boyunca taraftarımızı provoke ederek tribün olaylarına sebebiyet vermelerinden dolayı kınıyoruz. Ayrıca Eskişehir Emniyeti’ne bizlere gösterdikleri misafirperverlik için teşekkür ediyor; ancak bazı polis memurlarının orantısız güç kullanarak taraftarımıza ve yöneticimize uyguladığı şiddeti kınıyor, yaralanan taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Takımını yalnız bırakmayarak, her deplasmana olduğu gibi sevdasının peşinden Eskişehir’e gelerek 90 dakika boyunca susmayan Mersin’in gururu Kırmızı Şeytanlar taraftar grubumuza minnet ve teşekkür borçluyuz. Dünü geride bırakarak yarına hazırlanıp Şanlı İdman Yurdu’muzu 2. lige hep birlikte taşıyacağımıza olan inancımızı ifade eder, saygılar sunarız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir