26 Mart 2023

Yaralılar gemiyle Mersin’e taşındı

YARALILAR GEMİYLE MERSİN'E TAŞINDI AMBULANSLARLA GETİRİLEN 500 YARALI GEMİYLE MERSİN DEVLET HASTANESİNE NAKLEDİLDİ

Hatay’da meydana gelen depremde yaralananlar, ambulanslarla getirildikleri gemiyle Mersin Devlet Hastanesine sevk edildi.
Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen depremle birlikte etkilenen 10 ilden biri olan Hatay’da da yaralar sarılmaya devam ediyor. Yıkılan binalardaki arama ve kurtarma çalışmaları hız kazanırken, yaralı kurtulanların da tedavileri sürüyor.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yaptığı açıklamanın ardından harekete geçen TCG İskenderun Gemisi, depremde yaralanan vatandaşları Mersin’e taşıdı. Yaklaşık ilk seferde 500 hastanın taşınacağı bilgisine ulaşılırken, Mersin’deki hastanelerin de hazır edildiği ifade edildi.
Peş peşe gelen ambulanslardan yaralılar, sedyelerle gemiye taşındı. Bir askerin ise yaralıyı sırtından taşıması dikkat çekti. Geminin içerisinde ayrıca sevk esnasından yaşanabilecek olumsuzluğa karşı, küçük bir sahra hastanesi de oluşturulduğu görüldü.
Depremde yaralanan 185 kişi Mersin’e sevk edildi
Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde yaralanan 185 kişi, askeri helikopterler ve ambulanslarla Mersin’deki hastanelere sevk edildi.
Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki depremler birçok ilde acı kayıplara ve yaralanmalara neden oldu. Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Adana ve Osmaniye’de depremlerde yaralanan 185 kişi Mersin’e sevk edildi. Askeri helikopterler ve ambulanslarla getirilen yaralılar, Mersin’deki hastanelerde tedavi altına alındı.  (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir