26 Mart 2023

KİM BU DİLENCİLER?

Haber / MUSTAFA ÖZCAN
Mersin’de son günlerde artan dilencilerden şikayet eden Mersinli vatandaşlar özellikle de aynı tip giyinen kadın dilencilerin kim olduğun soruyor!
“BUNLARIN ARKASINDA KİM VEYA KİMLER VAR?”
Mersin’de dilenci sorunu büyüyor. Özellikle de kadın dilence sayısındaki artış dikkat çekiyor. Vatandaşlar, özellikle İnönü Bulvarı ve Okan Merzeci Bulvarı üzerinde araçlardan sürekli para dilenen bu kızların kim olduğunu sordu. Vatandaşlar, “Hep aynı giyim. Üzerlerinde siyah uzun bir elbise, başlarında büyük bir pembe çiçek, pembe fular ve çıplak ayaklar..! Bunların arkasında kim veya kimler var? Denetim yapılmıyor mu? Bizim ülkenin dilencileri yetmiyormuş gibi. Bunlar da yabancı uyruklu dilenciler mi?” sorularını sordular.
“MERSİN’İMİZE HİÇ YAKIŞMIYOR!”
Trafikte, sokaklarda ve parklarda sık sık para dinlenenlerden rahatsızlık yaşadıklarını söyleyen Mersinliler, “Başta bu ve benzer kıyafet giyenler dikkat çekmeye başladılar. Artık neredeyse her köşe başında bir dilenci var. Dua satma bahanesiyle dilenenler de hala sokaklarda var. Yabancı uyrukluların da sayısı artıyor. Duygu sömürüsü yaparak da para istiyorlar. Yetkililerin bu duruma el atarak sorunu bir an önce çözmesi gerekiyor. Bu görüntüler Mersin’imize hiç yakışmıyor.” şeklinde konuştular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir