31 Ocak 2023

MTSO Yönetim Kurulu Üyesi İstiklal Koçyiğit: ‘MERSİN’DE SANAYİ ALANLARI ARTMALI’

Koçyiğit: “Marka şirketlerin yatırımlarının Mersin’de yer alması için ciddi çalışmalar yapılmalı. Özellikle istihdam yaratacak yatırımcının Mersin’e kazandırılması bu noktada çok önemli.”

Haber / MUSTAFA ÖZCAN

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası -MTSO- Yönetim Kurulu Üyesi İstiklal Koçyiğit, kentin sanayi alanlarının arttırılması gerektiğinin altını çizerek, “İstihdam, üretim ve ihracat rakamlarının üst seviyelere çıkması için daha fazla sanayi alanına ihtiyacımız var.” dedi.
“Mersin’e çok ciddi yatırımlar yapılacak”
Koçyiğit yaptığı açıklamada, “Mersin her geçen gün büyüyen bir kent. Bu büyümeye paralel olarak da mutlaka yeni yatırımların kente getirilmesi şart. İşte tam da bu noktada yeni sanayi alanları büyük önem kazanıyor. Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi içerisinde şu anda faaliyette olan 3 OSB bulunmakta. 4.’sünün bürokratik işlemleri tamamlandı ve istimlâk işlemleri hızla sürüyor. Yanı sıra Tarsus Organize Sanayi Bölgesi ve Mersin-Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde de alt yapı çalışmaları devam ediyor. Bu bölgelerin tamamının hayata geçmesi ile birlikte Mersin’e çok ciddi yatırımlar yapılacaktır.” diye konuştu.
“Yeter ki kent olarak hep birlikte hareket edelim”
Yapılacak olan her yatırımın istihdam, ihracat ve üretim rakamlarına büyük katkı sağlayacağını da dile getiren İstiklal Koçyiğit, “Marka şirketlerin yatırımlarının Mersin’de yer alması için ciddi çalışmalar yapılmalı. Özellikle istihdam yaratacak yatırımcının Mersin’e kazandırılması bu noktada çok önemli. Bu noktada da liman avantajı iyi pazarlanmalı. Mevcut organize sanayi bölgelerinin limana olan yakınlığı yatırımcı açısından büyük önem arz ediyor. Aynı zamanda yapımı devam eden Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın tamamlanması da yatırımcı açısından Mersin’i tercih etmek için bir sebep olacaktır. Tüm bunların toplamında Mersin’in önümüzdeki 10 yılın parlayan yıldızı olmaması için hiçbir sebep yok. Yeter ki kent olarak hep birlikte hareket edip tek ses olabilelim” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir