5 Şubat 2023

‘DAVETLİSİNİZ’

GÜL ÇAĞLAR
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Mersin Şubesi’nin Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken halkla buluşma toplantıları 4.’sü ile devam ediyor.
ADD Mersin Şubesi Başkanı Serdar Erkan, “Atatürk’ün Nutuk’ta değindiği halkçılık programı, Dr. Serdar Şahinkaya tarafından yıllar sonra Cumhurbaşkanlığı arşivlerinde bulunmuş ve özgün metni günümüz Türkçesine çevrilerek Türk halkının bilgisine sunuldu. Bir tarafta Polatlı’ya kadar gelen emperyalizmin taşeronu işgalci güçlerine karşı, kurtuluş savaşı verilirken, diğer taraftan yeni kurulacak Cumhuriyet rejiminin ‘Halkçı ve Devrimci Programı’ Mustafa Kemal Paşa tarafından bizzat kaleme alınarak 13 Eylül 1920 tarihinde TBMM’ye sunuldu ve tartışıldı. ‘Mustafa Kemal Paşa’nın Halkçılık Programı’ günümüzde de ülkemizin güncel sorunlarına ışık tutacak niteliktedir.
“Bu nedenle ADD Mersin Şubesi olarak, Mustafa Kemal Paşa’nın bizzat kaleme aldığı programını tüm yurttaşlarımızın bilgisine sunarak tartışmaya davet ediyoruz. Bu tarihi belgeyi (Programı) bularak kitaplaştıran ve Şubemizin toplantısına katılma davetimizi kabul eden Dr. Serdar Şahinkaya’ya bu toplantı için çok teşekkür ediyoruz. İlgi duyan tüm üyelerimizi ve yurttaşlarımızı 22.01.2023 günü 16:00 da görseldeki kimlik numarası ve şifreyle uzaktan (zoom) toplantımıza bekliyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir