5 Şubat 2023

‘MERSİNLİLER ASLA UNUTMAZ!’

“Mademki programa aldınız, yapımı sürerken kredi kullanım onayını Hazine ve Maliye Bakanlığı 17 aydır niye vermiyor? Bir de çıkıp, ‘Hangi projenizi engelledik?’ diyorsunuz.”

GÜL ÇAĞLAR
2023 yılı Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programı içerisinde Mersin Metrosu Projesi bu yıl da yatırım programına alınıp Resmi Gazete’de yayınlanırken, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Metrosu için kredi onayı talebinin 17 aydır Hazine Bakanlığı tarafından verilmemesine büyük tepki gösterdi. Seçer, “Bunu bize reva görenleri Mersinliler asla unutmaz!” dedi.
Cumhurbaşkanlığı 2023 Yılı Yatırım Programı Resmi Gazetede yayınlandı. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Mersin Metrosu Projesi bu yıl da yatırım programına alınırken geçen yıl temeli atılan Metro Projesi 2022 yılı yatırım programında da yer almıştı.
Ancak Metro’nun finansmanı için gereken kredi onayı imzasının 17 aydır Hazine Bakanlığı tarafından verilmemesine Başkan Seçer sosyal medya hesaplarından sert tepki gösterdi.
Başkan Seçer yaptığı açıklamada, “Mersin Metrosu 2023 yılı Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programı’nda yer aldı. Mademki programa aldınız, yapımı sürerken kredi kullanım onayını Hazine ve Maliye Bakanlığı 17 aydır niye vermiyor? Bir de çıkıp, ‘Hangi projenizi engelledik?’ diyorsunuz. Bunu bize reva görenleri Mersinliler asla unutmaz!” şeklinde konuştu.
“3 YILDIR HİZMETLERİN ÖNÜNE SET ÇEKİLİYOR!”
Mersinliler de bu durum sosyal medyadan tepki gösterdi. Hükümetin kendinden olmayan belediyelerin hizmetlerini baltaladığını söyleyen vatandaşlar, “Sonra ‘Bakın oy verdiğiniz belediye hizmet etmiyor.’ diyorlar. Özellikle de son üç yıldır Mersin’in önüne set çekiliyor. Şu an Mersin’in bir numaralı ihtiyacı metrodur. İktidar Mersin’e metroyu çok görüyor. Üstelik Başkan Seçer her ilçeye eşit hizmet götürüyor. Çünkü siyaset başka, hizmet başka. Sandıkta bunun karşılığı görülecektir.” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir