28 Ocak 2023

Mersin’deki feci kamyon kazasında ölü sayısı 2’ye çıktı

MERSİN'DE FRENİ PATLAYAN SONDAJ KAMYONUN PARK HALİNDEKİ OTOMOBİLE ÇARPIP TARLAYA SAVRULMASI SONUCU MEYDANA GELEN KAZADA ÖLÜ SAYISI 2'YE YÜKSELDİ. YAŞANAN CAN PAZARI SONRASI YARALI OLARAK ÇIKARILIP HASTANEYE KALDIRILAN MESUT BÜYÜKEKEN DE HAYATINI KAYBETTİ. (HALİL İBRAHİM VARLI - HÜSEYİN YILDIZ/MERSİN-İHA) Mersin'de freni patlayan sondaj kamyonunun park halindeki otomobile çarpıp tarlaya savrulması sonucu meydana gelen kazada ölü sayısı 2'ye yükseldi. Yaşanan can pazarı sonrası yaralı olarak çıkarılıp hastaneye kaldırılan Mesut Büyükeken de hayatını kaybetti.

Mersin‘de freni patlayan sondaj kamyonunun park halindeki otomobile çarpıp tarlaya savrulması sonucu meydana gelen kazada ölü sayısı 2’ye yükseldi. Yaşanan can pazarı sonrası yaralı olarak çıkarılıp hastaneye kaldırılan Mesut Büyükeken de hayatını kaybetti.
Kaza, dün Erdemli ilçesine bağlı Aslanlı Mahallesi’nde Mersin-Karaman karayolu üzerinde meydana geldi. Aslanlı-Koramşalı ayrımında freni patlayan üzeri ağır metal borularla dolu sondaj kamyonu, yokuş aşağı kontrolsüz şekilde yoldan çıktı. Bir bakkalın önünde park halindeki otomobile çarptıktan sonra sürüklenerek tarlaya yuvarlanan kamyon hurdaya döndü. Feci kazayı gören esnaf ve çevredekiler, kamyondakilerin üzerine düşen boruları kaldırmak için seferber oldu.
Tüm çabalara rağmen araçta bulunan Hidayet Şahin olay yerinde hayatını kaybetti. Ağır yaralı olarak ambulansla Erdemli Devlet Hastanesi acil servisine kaldırılan Mesut Büyükeken de tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Kaza sonrası vatandaşların zamanla yarışı cep telefonu kamerasına yansırken, hurda yığınına dönen kamyondan geriye ise tekerlerinin kalması dikkat çekti.
Kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir